کدخبر: 23853 تاریخ انتشار

مسعود مردانی:

باید ۷۰ درصد مردم واکسینه شوند تا سفرها به روال عادی برگردد

عضو علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: تنها کمتر از ۱.۵ درصد کشور هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و ایمنی دسته جمعی با واکسیناسیون ۷۰ درصد جامعه محقق می‌شود که در آن صورت مسافرت امکان‌پذیر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مسعود مردانی، عضو علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: واکسیناسیونی که انجام شده در ایجاد اپیدمی‌ها و جلوگیری از آن نقش ندارد و باید توجه کنیم که افرادی که هر دو دوز را زده‌اند، هنوز کمتر از ۱.۵ درصد جامعه هستند.

او افزود: بنابراین نمی‌توانیم بر واکسیناسیون تکیه کنیم و تنها راه ما برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری است.

عضو علمی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: در صورتی که پروتکل‌ها اجرا نشود، امکان پیک‌های پنجم، ششم یا هفتم هست

مردانی بیان کرد: تمام دنیا شاهد آن هستند که سفرها و مراودات نقش بسیار عمده‌ای در انتقال، شیوع و پیک‌های بیماری کرونا دارند.

او در پاسخ به این پرسش که « چقدر می‌توانستیم ممنوعیت‌های تردد را جدی‌تر اعمال کنیم؟» گفت: این به مسئولین اجرائی باز می‌گردد، ما مسائل علمی را به آنها می‌گوییم ولی اینکه چقدر عمل کنند به خودشان بر می‌گردد.

عضو علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: کشور دو سال است که با این بیماری درگیر شده و با وجود پیک‌های یک تا چهار هنور موج اول بیماری فروکش نکرده است که وارد موج دوم شده باشیم و همچنان وضعیت یکنواخت و شیوع کرونا حاکم است.

او افزود: رعایت پروتکل‌ها می‌تواند پیک‌ها را به عقب بیاندازد تا ما بتوانیم انرژی خود را بر واکسیناسیون بگذاریم و ایمنی دست جمعی ایجاد کنیم و برای جلوگیری از انتشار حداقل ۷۰ درصد جامعه واکسن نیاز دارند.

منبع: آنا

ارسال نظر

پربیننده‌ترین