کدخبر: 23835 تاریخ انتشار

کدام جریمه‌ها دو برابر می‌شوند؟

جانشین پلیس راهور ناجا گفت: جریمه‌های رانندگی در سال ۱۴۰۰ افزایشی نداشته است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سردار سید تیمور حسینی، جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص اینکه آیا جریمه سفر و تردد غیرمجاز در طرح محدودیت‌های کرونایی در صورت عدم پرداخت در شمول دوبرابری شدن قرار می گیرند یا خیر؛ گفت: دوبرابری شدن یا نشدن مبالغ جریمه، اساساً به نوع ابلاغ بستگی دارد نه به خود تخلف.

جانشین پلیس راهور ناجا تصریح کرد: دو نوع جریمه داریم؛ تخلفاتی که با دوربین‌‌های هوشمند ثبت شده و برای آن جریمه صادر می‌شود و جرایمی که توسط مامور اعمال قانون شده و جریمه به صورت تسلیمی و الصاقی ثبت می شود.

او افزود: اگر جریمه از نوع تسلیمی یا الصاقی باشد مشمول قانون دوبرابری می‌شوند یعنی اگر در بازه زمانی مربوطه پرداخت نشوند مبلغ جریمه دو برابر می‌شود.

سردار حسینی به پیشنهاد پلیس راهور و مصوبه مجلس مبنی بر بخشودگی مبلغ دو برابری جرایم تا پایان سال ۹۹ اشاره و اعلام کرد: بر این اساس جرائمی که تا پایان سال ۹۹ به علت عدم پرداخت، دوبرابر شدند به پایه اولیه خود بازگشته و رانندگان فرصت دارند تا پایان دی ماه مبلغ اصلی را پرداخت کنند.

او در خصوص انتشار جدولی مبنی بر افزایش میزان و مبلغ جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: آمار و ارقام منتشر شده در فضای مجازی صحت نداشته و تا این لحظه مبلغ جرائم رانندگی نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

پربیننده‌ترین