کدخبر: 23622 تاریخ انتشار

۸۰ هکتار از مزارع گندم و جو کرمانشاه در آتش سوخت

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از وقوع آتش سوزی گسترده در سطح ۸۰ هکتار از مزارع گندم و جو روستاهای بخش "درودفرامان" شهرستان کرمانشاه خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سردار علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پس از اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی گسترده در زمین های کشاورزی روستاهای "بزگدار علیا و سفلی"، تیمی از ماموران پاسگاه درود فرامان به محل اعزام شدند.

او ادامه داد: ماموران پس از حضور و در تحقیقات خود دریافتند حدود ۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای یاد شده که زیر کشت گندم و جو رفته بود، دچار حریق شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این آتش سوزی پس از حدود ۶ ساعت تلاش توسط نیروهای امدادی و بومی روستا خاموش و خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.

سردار جاویدان یادآور شد: طبق اظهارات اهالی روستاهای "بزگدار علیا و سفلی" ، راننده کمباین که در مزارع در حال کار کردن بوده به صورت غیرعمدی باعث وقوع این آتش سوزی گسترده شده است.

او از تشکیل پرونده ای در این خصوص و بازجویی و تحقیقات از راننده کمباین به منظور روشن شدن علت دقیق این آتش سوزی گسترده خبر داد.

کشف پنج میلیارد ریال لوازم خانگی قاچاق در سنقروکلیایی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از کشف ۳۲ دستگاه لوازم خانگی قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در شهرستان سنقروکلیایی خبر داد.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی سنقروکلیایی حین گشتزنی به یک دستگاه کامیون پلاک مخدوش مشکوک و جهت بازرسی آن را متوقف کردند.

او ادامه داد: ماموران در بازرسی های انجام شده ۱۸ دستگاه یخچال، ۱۰ دستگاه توستر و چهار دستگاه گاز که طبق نظر کارشناسان ارزش آنها به پنج میلیارد ریال می رسید، کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در این راستا ۲ نفر دستگیر و برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار جاویدان در پایان مبارزه با پدیده قاچاق را از مهمترین برنامه های پلیس استان کرمانشاه در سال حمایت از تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها عنوان کرد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین