پشت پرده ماجرای کلاهبرداری ۹۰ میلیاردی از مسافران اروپا در تهران

دو جاعل پاسپورت که به بهانه دریافت ویزا برای متقاضیان ۹۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

پشت پرده ماجرای  کلاهبرداری ۹۰ میلیاردی از مسافران اروپا در تهران

به گزارش منیبان، سرهنگ داور گودرزی فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در تحقیقات میدانی دریافتند که دو مرد جوان با چرب زبانی و جعل مدارک هویتی برای اخذ ویزا کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی از شهروندان پول‌های زیادی دریافت کرده و متواری شده‌اند.

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد:‌ مأموران در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان را در شمال تهران شناسایی کرده و در ادامه نیز متوجه شدند که این افراد قصد دارند با جعل مدارک بیشتر، مبالغ دیگری نیز از شهروندان دریافت کنند.

کارآگاهان پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه موردنظر شده و دو متهم اصلی پرونده را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به انجام بازرسی از محل دستگیری این دو جاعل کلاهبردار گفت:‌ مأموران در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مهر جعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشورهای همسایه، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت جعلی کشورهای اروپایی، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی و اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتورسیکلت ریل فاقد پلاک و مدارک را کشف و ضبط کردند.

متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات و بازجویی‌های ابتدایی به جرم خود اعتراف کردند.

همچنین تاکنون ۱۵ شاکی نیز در مواجهه حضوری این افراد را شناسایی کردند و بررسی‌ها نیز حاکی از آن است که این دو متهم تاکنون با این شیوه و شگرد دست‌کم ۹۰ میلیارد ریال از شاکی‌ها کلاهبرداری کرده‌اند. اما تحقیقات پلیس در این خصوص و با هدف کشف دیگر جرایم ارتکابی و شاکی‌های احتمالی همچنان درحال انجام است.

ت ت
کدخبر: 175571 تاریخ انتشار
اخبار روز سایر رسانه ها
    در رسانه های دیگر بخوانید
    ارسال نظر

    پربیننده‌ترین
    اخبار اجتماعی سایر رسانه ها