تفاوت جنجالی بین کاربران آیفون و اندروید

معمولا انسان ها به دو دسته تقسیم می شوند کاربران سیستم عامل اندروید و کاربران ios یا آیفون، جالب است بدانید از نظر روانشناسی شخصیت این افراد نیز متفاوت است.

تفاوت جنجالی بین کاربران آیفون و اندروید

به گزارش منیبان؛ امروز، تلفن‌های هوشمند که سیستم‌عامل‌های متنوعی را در بر می‌گیرند، به طور گسترده‌ای فراگیر شده‌اند. دو سیستم‌عامل برجسته در این حوزه، آندروید و آی او اس می‌باشند که به ترتیب توسط گوگل و اپل توسعه داده شده‌اند. از ابتدای ورود آنها به بازار، این دو سیستم عامل بیش از سایرین مورد بحث و جدل کاربران قرار گرفته‌اند و هرکدام تلاش کرده‌اند تا برتری سیستم عامل مورد علاقه خود را در برابر سیستم مقابل به اثبات برسانند. اگرچه دستگاه های اندروید و آیفون از نظر عملکردی بسیار شبیه به هم هستند، کمپین های بازاریابی آنها بسیار متفاوت است.

جالب است بدانید تحقیقات روانشناسی جدیدی با هدف کشف برخی از تفاوت های شخصیتی بین کاربران آیفون و اندروید انجام شده است که در این بخش به آن اشاره شده است.

مطالعه ای که بر روی 1000 دارنده آیفون و 1000 دارنده اندروید انجام شد ممکن است چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما و حتی عادات خرج کردن شما بیان کند. این نظرسنجی که توسط Slickdeals انجام شد، غول‌های تلفن همراه را در مقابل یکدیگر قرار داد و نشان داد که کاربران آیفون به طور متوسط ​​هر ماه 117 دلار برای خرید لباس خرج می‌کنند؛ و این یعنی تقریباً دو برابر هزینه‌ای (62 دلار) که یک کاربر اندرویدی خرج می‌کند.

همین امر در مورد محصولات آرایشی و زیبایی نیز صدق می کند، به طوری که جمعیت آیفون هر ماه به طور متوسط ​​83 دلار برای چنین محصولاتی خرج می کنند، یعنی دو برابر هزینه ای(40 دلار) که کاربران اندروید خرج می کنند.

جالب اینجاست که استفاده کاربران آیفون از دوربین این گوشی ها بیهوده‌تر بوده و میانگین هر روز 12 سلفی می‌گیرند که 5 عدد بیشتر از کاربران اندروید است.

علاوه بر این، کاربران آیفون دو برابر بیش تر از اندرویدی ها احتمال دارد که تلاش کنند تا در مرکز توجه باشند.

جاش مایرز، مدیر عامل Slickdeals گفت:این نظرسنجی نشان می‌دهد که کاربران اندروید عموماً نسبت به همتایان آیفون خود صرفه‌جوتر هستند و در جستجوی پس‌انداز در هنگام خرید هستند. در همین حال، کاربران آیفون تمایل بیشتری به خرج‌کردن دارند، به‌ویژه برای اقلام مرتبط با ظاهر خود مانند لباس و لوازم آرایشی.

همچنین مشخص شد که کاربران آیفون از شغل فعلی خود راضی‌تر از کاربران اندروید هستند، به طوری که تنها 20 درصد از کاربران اندروید اظهار داشتند که از شغل خود بسیار راضی هستند، در حالی که این رقم برای کاربران آیفون 33 درصد است.

کاربران آیفون نه تنها خود را با شخصیت‌تر و اجتماعی‌تر از کاربران اندروید می‌دانند، بلکه طبق نتایج، دوستان بیشتری نیز دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که کاربران آیفون نیز بیشتر احتمال دارد که در تعطیلات آخر هفته از خانه یا آپارتمان خود بیرون بیایند و با مردم ملاقات کنند، در حالی که کاربران اندروید ترجیح میدهند تا روزشان را آرام و با خواندن یک کتاب زیبا سپری کنند.

در این نظر سنجی، کاربران اندروید فیلم های اکشن و هیجانی را باب سلیقه خود عنوان کرده اند در حالیکه کسانی که آیفون دارند، فیلم های ترسناک و عاشقانه را ترجیح می دهند.

بر اساس نتایج، کاربران آیفون بیش از کاربران اندرویدی خود به گوشی خود وابسته هستند؛ کاربران آیفون پنج ساعت کامل در روز یا 76 روز کامل در سال را صرف نگاه کردن به گوشی خود می کنند و تعداد زیای پیامک و... با مخاطبین گوشی موبایل خود رد و بدل میکنند، در حالیکه این آمار برای کاربران اندروید، نصف این عدد است.

ت ت
کدخبر: 155425 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها