مرور حوادث گذشته؛

فرار دختر ۹ ساله‌ای از حجله پیرمرد 90 ساله+عکس

دختربچه 9 ساله ای که مجبور به ازدواج با پیرمرد 90 ساله ای بود را به طور باورنکردنی نجات دادند.

فرار دختر ۹ ساله‌ای از حجله پیرمرد 90 ساله+عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مرد فقیر افغان در قلعه نو ولایت بادغیس که پس از قطع کمک های امداد بین المللی مجبور شده بود که دختر ۹ ساله خود را به مردی ۵۵ ساله بفروشد. والدین این دختر گفته اند که راه دیگری برای نجات خانواده از گرسنگی نداشته اند. پروانه ملک در ازای ۱۶۰۰ پوند زمین، گوسفند و پول نقد به مردی به نام قربان فروخته شده بود.

شبکه خبری سی ان ان پیش از این گزارش داده بود که مرد فقیر افغان در قلعه نو ولایت بادغیس که پس از قطع کمک های امداد بین المللی مجبور شده، دختر ۹ ساله خود را به مردی ۹۰ ساله بفروشد. والدین این دختر گفته بودند که راه دیگری برای نجات خانواده از گرسنگی نداشته اند. دختر ۹ ساله گفته بود که او آرزو داشته که معلم شود و نمی خواهد درس خواندن را ترک کند.

در ۲۴ اکتبر، مردی که ۲۰۰ هزار افغانی (حدود ۲۲۰۰ دلار) به پدر این دختر پرداخته است، گفته که او را برای ازدواج نخریده است، می خواهد از این دختر مانند یکی از فرزندانش نگهداری کند.

گزارشگر سی ان ان که در مراسم تحویل دهی این دختر حضور داشته است، می گوید: دختر که سرش با روسری مشکی پوشانده و با حلقه گل های رنگارنگ دور گردنش، صورتش را پنهان کرد و پدر گریانش به مرد خریدار می گفت: "این عروس شماست. لطفا مراقب او باشید -- حالا شما مسئول او هستید، لطفا او را کتک نزن."

دختر 9 ساله

قانون منع خشونت علیه زنان در افغانستان ، سن بلوغ دختران را ۱۸ سال دانسته است، که با به قدرت رسیدن طالبان ملغی شده است.

نگرانی از ازدواج دختران کم سن و فروش دختران خانواده های فقیری که با کمک های بین المللی زندگی می کردند، افزایش یافته است.

ت ت
کدخبر: 144257 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها