2 شیر تلف شد

مسئولان یک پارک تفریحی جانورشناسی در استان «واکایاما»ی ژاپن از تلف شدن دو قلاده شیر بر اثر ابتلا به عفونت کووید ۱۹ در این پارک حفاظت شده خبر دادند.

2 شیر تلف شد
بیشتر بخوانید:

 از روزنامه «ماینیچی»، مسئولان یک پارک تفریحی جانورشناسی در استان «واکایاما»ی ژاپن از تلف شدن دو قلاده شیر بر اثر ابتلا به عفونت کووید ۱۹ در این پارک حفاظت شده خبر دادند.

یکی از این شیرها، نر و دیگری ماده بوده و مسئولان می‌گویند که این اولین مورد از تلف شدن حیوانات بر اثر این بیماری در این کشور است.

هرچند خبر تلف شدن این دو قلاده شیر روز گذشته (پنج‌شنبه) اعلام شد اما مسئولان این پارک سافاری می گویند که هر دو حیوان در ماه ژانویه امسال (۲۰۲۳) مرده‌اند و بیماری آنها با سرفه و آبریزش بینی شروع شد و پس از مدتی هر دو، دچار بی‌اشتهایی شدید شدند.

مقامات پارک فاش کردند: دو نفر از نگهبانان باغ وحش که مسئول نگهداری از این شیرها بودند، تقریبا در همان زمان مبتلا به کووید-۱۹ بودند و معتقدند که این حیوانات پس از گرفتن ویروس از کارگران، علائم ذات الریه را بروز داده‌اند.

آنها همچنین گفته‌اند: نگهبانان باغ وحش هنگام کار با افراد دیگر از ماسک استفاده می‌کردند اما در برخی موارد که به تنهایی مشغول کار بودند، ماسک نمی‌زدند.

به گفته انجمن باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های ژاپن، مواردی از آلوده شدن حیوانات باغ‌وحش در ایالات متحده به ویروس کرونا وجود داشته، اما این اولین مورد ابتلا یا مرگ در باغ‌وحش ژاپن است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 143765 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها