در طرح اقتدار انجام شد؛

ضرب و شتم اشخاص در ازای ۴۰ میلیون تومان/ دستگیری گردن کلفت منطقه لواسانات

در جریان هشتمین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی باندی منهدم شد که با ارعاب مدیران فعلی یک شرکت قصد داشتند مانع افشای فساد مالی مدیران سابق شوند.

ضرب و شتم اشخاص در ازای ۴۰ میلیون تومان/ دستگیری گردن کلفت منطقه لواسانات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ شب گذشته دستاوردهای حاصل از هشتمین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی با حضور سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ به نمایش گذاشته شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه این طرح از دستگیری ۱۲۴ نفر از اوباش سطح‌دار پایتخت خبر داد و گفت: ۶۳ نفر از این افراد، اوباشی هستند که اقدام به تخریب، شرارت و نزاع می‌کردند و ۱۶ نفر اوباشی بودند که اقدام به توزیع مشروبات الکلی می‌کردند و هفت نفر از اراذلی بودند که اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند و ۱۷ نفر کسانی بودند که مراکز قمار و فساد دایر کرده بودند.

رحیمی با اشاره به دستگیری ۲۱ نفر از مزاحمان نوامیس در محلات مختلف تهران اظهار کرد: ۱۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری و ۳۱ قبضه شبه سلاح و ۷۴۲ عدد قشنگ جنگی و بالغ بر ۱۷۰ سلاح سرد از این افراد کشف و ضبط شد.

انهدام باند مخوف شرارت برای جلوگیری از افشای فساد مالی

از جمله باندهای مجرمانه و شرارت که در هشتمین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی منهدم شد، باندی بود که برای جلوگیری از افشای فساد مالی مدیران سابق یک هلدینگ اقدام به شرارت برای ارعاب مدیران فعلی آن هلدینگ می‌کردند.

اعضای این باند که چهار اوباش سطح‌دار محسوب می‌شوند، در چهار استان کشور با ارعاب مدیران هلدینگ مذکور قصد داشتند تا مانع پیگیری فساد مالی مدیران پیشین این هلدینگ شوند.

ضرب و شتم اشخاص در ازای ۴۰ میلیون تومان

اعضای این باند در قبال دریافت ۴۰ میلیون تومان مدیران این هلدینگ و اعضای خانواده‌های آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.

پیگیری‌های پلیس حاکی از این است که این باند مخوف از سوی مدیران سابق این هلدینگ که فسادی بالغ بر هزار و ۵۰۰ تا دو هزار میلیارد تومان داشتند، اجیر شده بودند و در اولین اقدام خود، منزل مدیر جدید هلدینگ را آتش زدند و حتی در جریان این پرونده با دشنه ضربه‌ای به قلب یکی از قربانیان می‌زنند که تا ۱۵ سانتی‌متر در بدن وی فرو می‌رود.

دستگیری گردن کلفت منطقه لواسانات

سرکرده یکی از دیگر باندهایی که در جریان هشتمین مرحله طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی دستگیر شد، شروری است که در منطقه لواسانات با تیراندازی ایجاد رعب و وحشت می‌کرده است که فرمانده انتظامی تهران بزرگ از این شرور به‌عنوان «گردن کلفت منطقه لواسانات» یاد می‌کند.

ارعاب زمین‌داران با ایجاد شرارت برای خرید اراضی

یکی از اقدامات مجرمانه این باند، ارعاب زمین‌داران و مالکان اراضی زراعی منطقه لواسانات بوده است تا به‌واسطه این ارعاب مجبور شوند اراضی و املاک خود را پایین‌تر از نرخ واقعی به اجبار به افرادی بفروشند که این باند معرفی می‌کند.

انهدام باند جاعل نام خلیج همیشه فارس

یکی دیگر از باندهایی در جریان هشتمین مرحله طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی منهدم شد، باندی است که در کتاب‌های کمک آموزشی اقدام به جعل عبارت خلیج فارس و به‌کار بردن عبارت خلیج عربی به جای آن می‌کردند.

با اقدامات پلیسی، این شبکه از مبدا طرح و چاپ و شبکه انتقال به کشور عراق شناسایی شدند و پنج نفر نیز دستگیر شدند که در نهایت ۲۱ هزار نسخه از این کتاب‌های کمک آموزشی کشف شد.

ت ت
کدخبر: 135197 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها