مرور حوادث گذشته؛

اجاره کردن باورنکردنی دختر و پسر نوجوان در تهران!

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت مرد و زنی خبر داد که دختر و پسر نوجوان را برای سرقت طلا اجاره کرده بودند.

اجاره کردن باورنکردنی دختر و پسر نوجوان در تهران!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ هفدهم دی ماه سال 98 خانمی با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران، شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری طرح کرد که پرونده پس از ثبت شکایت اولیه برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

شاکی در گام نخست تحقیقات گفت: بیست و ششم آبان ماه در محل کارم واقع در مغازه جواهرفروشی مشغول کار بودم که مردی به همراه خانم و دختر و پسر نوجوانی وارد مغازه شدند.

شاکی ادامه داد: آنها پس از مشاهده طلاها در نهایت یک رشته زنجیر طلا توسط خانم به مبلغ 85 میلیون ریال انتخاب کرده که فاکتور خرید به درخواست این مرد صادر شد.

او افزود: حین پرداخت مبلغ با کارت عابربانک با استفاده از دستگاه پوز مغازه، دو بار تراکنش نامعتبر انجام شد و من به درخواست خودشان شماره کارت مالک مغازه را برای واریز کارت به کارت معرفی کردم اما از آنجا که مبلغ خرید بیش از سقف انتقالی بود، شماره کارت بانک ملی ام را نیز اعلام کردم.

شاکی گفت: خریدار بعد از چند دقیقه پیامکی حاوی "تراکنش موفق" با مبلغ یاد شده به اسم و شماره پیگیری ام به من نشان داد و سپس به صورت اینترنتی حسابم را چک کردم اما مبلغی واریز نشده بود، اعلام عدم واریزی کردم اما گفتند مدتی طول می کشد و برای جلب اعتمادم دو شماره تماس به من ارائه داده و اعلام کردند در صورت وجود مشکل با آنها تماس بگیرم.

در بررسی های میدانی، تصاویر زوج کلاهبردار و پسر و دختر نوجوان به دست آمد و با تطبیق چهره مرد کلاهبردار با مجرمان حرفه ای مشخص شد که وی 39 ساله سابقه دار با 11 فقره کلاهبرداری است.

در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که وی در یک شرکت باربری مشغول به کار است که وی دوم بهمن ماه با دستور قضائی بازداشت شد.

متهم پس از انتقال به پایگاه یکم به جرم ارتکابی و اجاره کردن دختر و پسر نوجوان اعتراف کرد اما از معرفی خانمی که همدست وی بود، امتناع ورزید.

در ادامه مخفیگاه خانم جوان نیز در محدوده نیاوران شناسایی و دومین متهم پرونده با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال؛ رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهم، رشته زنجیر شاکی کشف و سپس با دستور قضائی تحویل شاکی شد.

به گفته او، هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه یک تهران روانه زندان شدند.

این خبر مربوط به دی 98 بوده و صرفا جهت عبرت آموزی در سایت خبری منیبان بارگذاری شده است.

ت ت
کدخبر: 134620 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها