در اصفهان رخ داد؛

سرقت بزرگ 80 میلیاردری از کارگاه طلاسازی

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده 80 میلیارد ریال از اموال یک کارگاه طلاسازی را سرقت کرده بود در عملیات هوشمندانه کارآگاهان این پلیس خبر داد.

سرقت بزرگ 80 میلیاردری از کارگاه طلاسازی
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ حسین تُرکیان، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت متصدی یک کارگاه طلاسازی مبنی بر سرقت ۵ کیلو طلای ساخته شده به همراه ۵ عدد شمش طلا و یک دستگاه دی وی آر، کارآگاهان پایگاه غرب پلیس آگاهی استان اصفهان و کارشناسان بررسی صحنه جرم بلافاصله در محل حضور یافته و تحقیقات تخصصی خود را آغاز کردند.

او افزود: در مشاهدات اولیه مشخص شد قفل‌های ورودی به کارگاه و همچنین درب گاوصندوق با کلید باز شدند و با توجه به سرقت دی وی آر طوری وانمود شده بود که کارآگاهان تصور کنند سرقتی صورت نگرفته و دزدی کار خود متصدی کارگاه است.

ترکیان بیان کرد: کارآگاهان بدون توجه به صحنه‌سازی‌های صورت گرفته با دقت و ظرافت تمام به تحقیقات خود ادامه دادند تا اینکه صحبت‌های ضد و نقیض یکی از کارگران این کارگاه باعث شد تا آنان به او مظنون شوند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان عنوان کرد: سرانجام با اقدامات پیچیده و هوشمندانه صورت گرفته، ارتکاب سرقت از کارگاه طلاسازی توسط کارگر مذکور برای کارآگاهان محرز شد و پس از هماهنگی با مرجع قضایی وی دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان انتقال یافت.

او با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال به سرقت رفته توسط متهم را ۸۰ میلیارد ریال برآورد کردند گفت: در بازرسی از منزل متهم ۲کیلو و ۶۲۲ گرم از طلاجات که در لوله‌ای آهنی جاساز شده بود و همچنین ۵۷۵ گرم از طلاجات در قالب شمش که در کابینت آشپزخانه جاساز شده بود و همچنین یک دستگاه کوره ذوب طلاجات کشف شد.

ترکیان اضافه کرد: در ادامه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم مقادیری از طلاجات مسروقه را به فروش رسانده و مبالغ حاصل از فروش آن‌ها را به حساب یکی اقوام خود واریز کرده است که وی نیز به جرم همکاری با متهم دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم اصلی در مواجهه با مدارک و مستندات مستدل و محکم پلیس به ناچار لب به اعتراف باز کرده و پرده از راز این سرقت برداشت، خاطرنشان کرد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد چند وقتی بود که فکر سرقت طلاجات از کارگاه به سرم زده بود و بدجوری وسوسه شده بودم و چون مورد اعتماد صاحب کار خود بودم و به کلیدهای ورودی و همچنین کلید گاوصندوق آن دسترسی داشتم نقشه این سرقت را طراحی و اجرا کردم و برای اینکه شناسایی نشوم دی وی آر را هم سرقت کرده و طوری صحنه را چیدم که کسی باور نکند که سرقتی صورت گرفته است.

او با بیان اینکه متهم که از تیزهوشی کارآگاهان پلیس شگفت زده بود، افزود: همه چیز را با برنامه و دقیق انجام داده بودم و اصلاً فکرش را نمی‌کردم که پلیس بتواند مرا شناسایی کند اما در نهایت این کارآگاهان بودند که توانستند به ماجرا پی برده و حقیقت را برملا کنند.

ترکیان تصریح کرد: به همه کسانی که قصد انجام سرقت یا هرکار مجرمانه‌ای را دارند، می‌گویم بدانند هر چقدر حرفه‌ای و زرنگ هم که باشند بالاخره در برابر توانمندی‌های بالای کارآگاهان پلیس آگاهی کم می‌آورند و گیر می‌افتند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه پرونده این سرقت با هوشیاری کارآگاهان بسته شده و متهم اصلی آن نیز برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شد، خاطرنشان کرد: متهم پایین بودن ضریب امنیت کارگاه، دسترسی راحت به دستگاه دی وی آر، فعال نبودن دزدگیر و نگهداری میزان بالای طلاجات در کارگاه را از جمله عوامل زمینه‌ساز این سرقت و موفقیت سارق در عملی کردن نقشه خود دانست.

او بیان کرد: به صاحبان کارگاه‌ها توصیه می‌کنیم از اعتماد بیش از اندازه به کارگران خودداری کرده و کلیدهای ورودی به کارگاه‌ها و گاوصندوق را در اختیار آنان نگذارند.

ت ت
کدخبر: 134552 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها