مسافران مشهد-تهران یخ زدند

مدیرکل راه آهن خراسان شمار مسافران این قطار را حدود ۳۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: در مواجهه با این شرایط مسافران به نمازخانه گرم ایستگاه راه آهن هدایت شدند و سپس با اعزام اتوبوس به مرور به مشهد بازگردانده شدند.

مسافران مشهد-تهران یخ زدند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، مصطفی نصیری ورگ روز جمعه افزود: برودت هوا در منطقه باغچه و حوالی ایستگاه تربت حیدریه در ۲۰ کیلومتری مشهد، منفی ۲۸ درجه سانتیگراد بود که این وضعیت بر سامانه ترمز قطار اثر گذاشته است.

وی شمار مسافران این قطار را حدود ۳۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: در مواجهه با این شرایط مسافران به نمازخانه گرم ایستگاه راه آهن هدایت شدند و سپس با اعزام اتوبوس به مرور به مشهد بازگردانده شدند.

مدیرکل راه آهن خراسان ادامه داد: با توجه به برودت شدید هوا در منطقه باغچه و نیشابور؛ دیگر قطارهای مسافری این مسیر نیز در ایستگاه هایی که دمای هوای معتدل‌تری داشتند، ساعتی متوقف شدند تا سامانه ترمز آنها به علت سرمای شدید باغچه از کار نیفتد، اما اکنون وضعیت بهتر است و تردد در مسیر تهران- مشهد به حالت عادی بازگشته است.

حذف تعدادی از قطارهای مشهد - تهران

نصیری ورگ افزود: البته بر اساس اعلام شرکت راه آهن به دلیل افزایش برودت هوا در محور مشهد، تعدادی از قطارهای مسافری نیز به صورت کامل از برنامه حرکت حذف شدند.

وی خاطرنشان کرد: با مساعد شدن شرایط آب و هوایی، راه آهن جمهوری اسلامی سعی دارد با راه‌اندازی قطارهای فوق‌العاده، هموطنان را جابه جا کند با این حال هموطنانی که قصد سفر ریلی دارند قبل از حرکت برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر خود با سامانه ۵۱۴۹ _ ۰۲۱ تماس بگیرند.

دیروز نیز مسافران قطار قم -مشهد به دلیل برودت شدید هوا به مدت بیش از هشت ساعت در ایستگاه فریمان در میان برف و سرما متوقف شده بودند.

در حال حاضر روزانه ۳۹ هزار مسافر از طریق ۸۰ رام قطار در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابه جا می شوند.

نزدیک به ۱۲ میلیون مسافر طی ۹ ماه امسال در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جا به جا شده اند./

ت ت
کدخبر: 132998 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها