لو رفتن راز قتل جوان 23 ساله

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری یک قاتل فراری که 29 سال با هویت‌های جعلی زندگی می‌کرد، در عملیات هوشمندانه کارآگاهان این پلیس خبر داد.

لو رفتن راز قتل جوان 23 ساله
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: شامگاه ۲۴ فروردین سال ۱۳۷۲ در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع قتلی در خیابان بزرگمهر شهر اصفهان مأموران اداره تجسس کلانتری ۱۴ و تشخیص هویت بلافاصله در محل حضور یافتند.

او افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد مقتول یک جوان ۲۳ ساله است که پس از درگیری با یک جوان ۲۲ ساله دیگر بر اثر ضربات چاقو توسط او به قتل می‌رسد.

ترکیان گفت: کارآگاهان اقدامات خود را برای دستگیری قاتلی که از صحنه متواری شده بود را از همان شب حادثه آغاز کردند اما چون این فرد هیچ ردی از خود برجای نمی‌گذاشت به همین دلیل تلاش‌های کارآگاهان به نتیجه نرسید.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: جستجو برای یافتن متهم ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان دریافتند فردی با هویت مشابه فرد قاتل در سامانه ثبت احوال به عنوان متوفی ثبت شده است.

او ادامه داد: با اینکه تمام قرائن و شواهد از فوت شدن فرد قاتل حکایت می‌کرد، اما با این وجود پرونده این قتل همچنان باز بوده و معمای آن برای کارآگاهان هنوز حل نشده باقی مانده بود.

ترکیان اضافه کرد: سال‌ها از این ماجرا می‌گذشت تا اینکه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان اصفهان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود قاتل فراری را که با هویت جعلی در یکی از استان‌های جنوبی کشور در شغل جوشکاری مشغول کار بود، شناسایی و به ۲۹ سال زندگی مخفی متهم پایان دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم، مأموران طی هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل کرده و تحقیقات تخصصی از او را انجام دادند.

او ادامه داد: متهم که در برابر مدارک و مستندات مستدل و محکم پلیس قرار گرفته بود به ناچار لب به اعتراف باز کرد و عنوان کرد، شب حادثه در خیابان بزرگمهر با دوستم مشغول قدم زدن بودم که متوجه شدم جوانی بی جهت به ما خیره شده است، من به سمت او رفتم و بی جهت با او درگیری لفظی پیدا کردم و کار ما به فحش و ناسزا کشید.

ترکیان با اشاره به اظهارات فرد قاتل از نحوه قتل گفت: در این بین من چاقویی که همیشه همراهم بود را در آورده و چند ضربه به پهلو و سینه او زدم، مرد جوان بر روی زمین افتاده بود و خون زیادی هم داشت از او می رفت، حسابی ترسیده بودم من اصلاً قصد کشتن او را نداشتم و فقط می‌خواستم به او گوشمالی بدهم اما نمی‌دانم چرا کار به اینجا کشیده شد، دوستم که این صحنه را دید گفت، بیا زود از اینجا برویم چند نفری که آن حوالی بودند مسافتی را به دنبالمان آمدند اما ما توانستیم از دستشان فرار کنیم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: همان شب وسایلم را جمع کرده و به یکی از استان های جنوبی رفتم و بعد هم با همکاری یکی از دوستانم اسمم به عنوان فرد فوت شده در سامانه ثبت احوال ثبت شد و در تمام این سال‌ها با هویت جعلی زندگی جدیدی را برای خودم درست کرده بودم و اصلاً فکر نمی‌کردم که روزی توسط پلیس شناسایی شوم تا اینکه بالاخره بعد از ۲۹ سال کارآگاهان پلیس به سراغم آمدند.

او با بیان اینکه با هوشمندی و تیزهوشی بالای کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان راز این پرونده قتل بالاخره بعد از سال‌ها پایان یافت، خاطرنشان کرد: پس از اینکه متهم صراحتاً به قتل جوان ۲۳ ساله در سال ۱۳۷۲ اعتراف کرد وی برای انجام اقدامات قانونی و رسیدگی به جرم خود تحویل مرجع قضائی شد.

ت ت
کدخبر: 132733 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها