بالاخره مدارس بخاطر شیوع آنفلوانزا تعطیل می‌شود یا نه؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: دشمن همان‌گونه که در دوران کرونا به‌دنبال تعطیلی مدارس بود امسال نیز به گونه‌ای القا کردند که سبب تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا شدند، اما تأکید می‌کنیم که مدارس باید حتماً باز باشند تا نظام تعلیم و تربیت را پیش ببریم.

بالاخره مدارس بخاطر شیوع آنفلوانزا تعطیل می‌شود یا نه؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، امروز ۲۸ آبان‌ماه در نشست ر‌ؤسای ادارات حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور با بیان اینکه کرمان در حوزه آموزش و پرورش مبدع است، گفت: در حوزه مأموریت قضایی نیاز به چرخش وجود دارد و نظام حقوقی باید به نظامی فعال تبدیل شود.

او وجود دیپلماسی فعال و جدی برای پرداختن به مسائل حقوقی مدارس در ایران و مدارس خارج از کشور را ضروری دانست و گفت: ناکارآمدی نظام قانون‌گذاری در آموزش و پرورش مشکلاتی ایجاد کرده است که باید رفع شود و قوانین مورد نیاز سند تحول بنیادین مورد توجه قرار گیرد.

نوری ادامه داد: تاکنون نیمی از املاک آموزش و پروش سنددار نشده‌اند که این ضعف است. بخشی از این املاک در روستاها قرار دارد که چشم طمع گروهی را برای آنها باز کرده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: این تعطیلی باعث وارد شدن آسیب‌های اجتماعی و روانی جدی شد به طوری که دشمن پس از بازگشایی مدارس نظام را مورد هدف قرار داد و قصد دارد تعلیم و تربیت و دانش عالی را به عقب بیندازد و تعطیل کند.

نوری در پایان گفت: دشمن همانگونه که در دوران کرونا به‌دنبال تعطیلی مدارس بود امسال نیز به گونه‌ای القا کردند که سبب تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا شدند، اما تأکید می‌کنیم که مدارس باید حتماً باز باشند تا نظام تعلیم و تربیت را پیش ببریم. امروز معلمان در حال تلاش هستند، اگرچه کاستی‌هایی وجود دارد با این حال سال گذشته استان کرمان بیشترین جهش را در دانش‌آموزان المپیادهای کشوری داشت که نشان می‌دهد معلمان کار خود را به خوبی انجام می‌دهند که قابل تقدیر است.

ت ت
کدخبر: 122175 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • روزنامه «فایننشنال تایمز» مدعی شد که روسیه یک «ناوگان سایه» از نفتکش ها برای دور زدن تحریم های غرب دارد.