ترفند طلایی برای راحت از خواب بیدار شدن

دلایل روان‌شناختی بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود شما احساس کنید که صبح‌ها انرژی یا انگیزه‌ لازم برای بلند شدن از رختخواب را ندارید. با این حال، چند ترفند ساده و عملی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند صبح‌ها با انرژی و بدون تاخیر از رختخواب‌تان جدا شوید و روز خود را با انگیزه آغاز کنید.

ترفند طلایی برای راحت از خواب بیدار شدن
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ آیا دوست دارید صبح به راحتی از خواب بیدار شوید؟ افسردگی، استرس، اضطراب یا کمبود خواب می‌تواند ماندن در رختخواب را به گزینه‌ای وسوسه‌انگیز تبدیل کند. با این حال، ماندن در رختخواب می‌تواند برخی از علائم افسردگی و بی‌خوابی را تشدید کند و برنامه‌ روزانه‌ شما را با اختلال مواجه کند.

چگونه صبح به راحتی از خواب بیدار شوید؟

آیا تابه‌حال به این مسئله فکر کرده‌اید که چرا فرایند بیدار شدن از خواب برای بعضی از افراد این‌قدر دشوار است؟ با ۴ نکته‌ای که در ادامه آمده می‌توانید صبح را شاد آغاز کنید.

اهداف را به چند مرحله تقسیم کنید

شما می‌توانید صبح خود را به مراحل کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید تا فرایند جدا شدن از رختخواب کمتر طاقت‌فرسا به نظر برسد. گاهی اوقات حجم کارهایی که باید در یک روز به انجام برسانید، به نظر می‌رسد که خارج از توان و کنترل شما باشد.

اگر مهلت زمانی برای انجام کارها به انتها رسیده است یا اینکه اضطراب درباره‌ یک فعالیت مشخص باعث شده که شما در برخاستن از رختخواب با مشکل مواجه شوید، در این موقعیت بهتر است که صبح و روز خود را به قسمت‌های زمانی کوچک و قابل مدیریت، تقسیم کنید. به جای تمرکز روی همه کارها یا وظایف کل روز، شما می‌توانید فقط روی مرحله‌ زمانی پیش رو تمرکز کنید.

در مقابل شخصی خاص، در زندگی‌تان پاسخگو باشید

دوستان و اعضای خانواده می‌توانند به شما کمک کنند تا صبح‌ها دلیلی برای بلند شدن از رختخواب پیدا کنید. وقتی که برای بلند شدن از رختخواب با مشکل مواجه‌اید می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود یک برنامه‌ریزی مشترک انجام دهید. در واقع پاسخگو بودن در برابر شخص دیگر می‌تواند انگیزه‌ خوبی باشد.

به‌عنوان مثال شما می‌تواند با یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده خود توافق کنید که:

    صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن به پیاده‌روی، دویدن یا ورزش دیگری بپردازد.

    در مسیر محل کار خود با دوستتان در یک کافی‌شاپ ملاقات کنید.

    همراه دوستتان با ماشین شما یا او به صورت اشتراکی به محل کارتان بروید.

بر روی اتفاقاتی که به شما احساس خوبی می‌دهند تمرکز کنید

تمرکز بر روی یک رویداد یا اقدامی که احساسات مثبتی را به شما القا می‌کند می‌تواند برایتان انگیزه زیادی ایجاد کند. به جای فکر کردن به اتفاقات منفی در تمام روز، به‌سادگی می‌توانید روی مسائل ساده‌ای تمرکز کنید که باعث لذت شما می‌شوند.

برخی نمونه‌ها برای داشتن حس خوب

    احساس خوب بعد از ورزش کردن

    اولین جرعه چای یا قهوه صبحگاهی

    یک صبحانه خوشمزه

    یک سلام دوستانه

نوشیدن یک چای نبات در این روزهای سرد نیز می‌تواند حس خوبی را به شما منتقل می‌کند. اگر به دیگر کاربردهای نبات علاقه‌مند هستید مطلب کاربردهایی از نبات که شما را شوکه می‌کند! را از دست ندهید.

لحظه‌ها و روزهای موفقیت‌آمیز را تجسم کنید

اکثر افراد می‌توانند لحظات موفقیت‌آمیز زندگی خود را به‌خوبی به خاطر بسپارند. این لحظات می‌تواند شامل گرفتن نمره‌ ۲۰ در یک امتحان، یک ترفیع کاری یا برنده شدن در یک مسابقه باشد.

مهم نیست این اتفاق چه چیزی بوده است، شما می‌تواند روی آن رویداد تمرکز کرده و سعی کنید احساس مثبت آن را دوباره تجربه کنید. انتقال این احساس می‌تواند به شما کمک کند که با سهولت و راحتی بیشتری از خواب بیدار شوید و در انجام آن با مشکلی مواجه نشوید.

ت ت
کدخبر: 121511 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها