لو رفتن آزار دختر تهرانی در کوه بعد ۲۳ سال

پس از ۲۰ سال از سقوط مرگبار دختر جوان در فیروزکوه یک نفر به اتهام قتل او پای میز محاکمه رفت.

لو رفتن آزار دختر تهرانی در کوه بعد ۲۳ سال
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ۲۳ سال قبل سقوط مرگبار دختر ۱۹ ساله‌ای به نام ستاره در روستای ورس خوران فیروزکوه خانواده او را عزادار کرد.

در زمان حادثه ستاره از خانه بیرون رفت و برنگشت تا اینکه خانواده او جسدش را در کوهستان‌ها اطراف روستا کشف کردند و با تصور اینکه دخترشان حین کوهنوردی، سقوط کرده و به کام مرگ فرو رفته است؛ از کسی شکایتی نکردند.

تا اینکه با گذشت بیش از ۲۰ سال از وقوع این حادثه، خانواده ستاره با شنیدن حرف و حدیث‌هایی از اهالی روستا در مورد دخترشان، مظنون شدند که او به قتل رسیده باشد و موضوع را به ماموران پلیس اطلاع دادند.

بررسی‌ها حکایت از آن داشت که فردی به نام محسن، نزد چند نفر از اهالی روستا اقرار کرده بود که روز حادثه ستاره را با انگیزه تجاوز به کوهستان برده و بعد از عملی کردن نیت شوم خود او را از کوه پرت کرده است.

به این ترتیب محسن به اتهام قتل بازداشت شد و در اظهارات اولیه خود بیان کرد: «روز حادثه همراه ستاره بودم و با هم به کوه رفتیم، اما نسبت به او نیت بدی نداشتم. ستاره مبتلا به صرع بود و ناگهان حالت حمله به او دست داد و از کوه سقوط کرد. من در سقوط او نقشی نداشتم.»

با صدور کیفرخواست علیه محسن، او متهم به قتل شناخته شد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

متهم پای میز محاکمه در دفاع از خود اظهارات ضد و نقیضی مطرح کرد و گفت: «اعترافات قبلی من تحت فشار بود. روز حادثه اصلا همراه ستاره نبودم و هیچ اطلاعی از علت و نحوه مرگ او ندارم.»

این در حالی بود که یکی از اهالی روستا که شهادت داده بود محسن نزد او اقرار به قتل و تجاوز کرده، اظهار داشت که به نظر می‌رسید محسن برای خودنمایی چنین اعترافی کرده باشد.

قضات دادگاه بعد از بررسی محتویات پرونده حکم برائت متهم را صادر کردند.

ت ت
کدخبر: 121486 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها