بررسی استفاده از تراموا در پایتخت

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: استفاده از تراموا در تهران نیاز به بررسی دقیق و ویژه دارد و باید در خیابان‌های کم تقاطع اجرا شود.

بررسی استفاده از تراموا در پایتخت
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه یکصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیچ وسیله حمل و نقل عمومی جای مترو را نگرفته است، گفت: مترو وسیله سنگین و پاک است و میزان جابجایی مسافر در آن بالاتر است البته هزینه بالاتری نیز دارد، اما جایگاه بالایی دارد و قابل قیاس با دیگر وسایل حمل و نقل عمومی نیست.

مهدی چمران افزود: اتوبوس‌های برقی بدون ریل، با ریل، تک کابین و سه کابین که در حال ورود به ایران است از جمله وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده خواهد بود، اما اینکه چه مسیری را طی کند و در کدام مناطق اجرا شود باید از لحاظ ترافیک و موارد دیگر بررسی شود.

او ادامه داد: تراموا نیز می‌تواند حجم بالایی از مسافر را جابجا کند که البته به اندازه مترو نیست. این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که در خیابان‌های دارای تقاطع‌های متعدد نمی‌توان تراموا را اجرا کرد، اما در خیابان‌های کم تقاطع می‌تواند وسیله مناسبی باشد؛ هرچند همین نیز به بررسی دقیق نیاز دارد.

چمران با بیان اینکه نتایج تردد اتوبوس‌های برقی در تهران مثبت بوده است، گفت: هنوز امکانات شارژ این اتوبوس‌ها وجود ندارد و اگر امکانات فراهم شود به لحاظ برقی بودن وضعیت خوبی را شاهد خواهیم بود. در مسیر‌های طولانی می‌توان از این اتوبوس‌ها استفاده کرد. برخی مواقع قطاری از اتوبوس‌ها پشت چراغ قرمز می‌مانند لذا اگر تراموا اجرا شود و پشت ترافیک بماند، تفاوتی با اتوبوس‌های موجود نخواهد داشت مگر اینکه روی آن فکر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداران اعلام کردند که در ۱۰ سال اخیر اتوبوس دریافت نکرده اند، گفت: با این شرایط شاهد وارونگی هوا خواهیم بود و پیش بینی می‌شود وضعیت نامناسب تری را نیز در این زمینه ببینیم.

آقای چمران همچنین در سخنان ابتدایی خود در یکصد و ششمین جلسه شورا با بیان اینکه سرانه بالایی در کتابخوانی در کشور وجود ندارد، گفت: برنامه‌های خوبی پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم با اجرای برخی برنامه‌ها به رشد کتابخوانی کمک کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کتابخانه شورا در دوره گذشته تعطیل شد، افزود: تمام کتاب‌های اهدایی در این کتابخانه وجود داشت و از کتاب‌های مرجع متعددی برخوردار بود. ما تقاضا کردیم که این کتابخانه دوباره راه اندازی شود.

ت ت
کدخبر: 121478 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها