کشف۴۴ سکه عتیقه با ارزش در ورامین

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ورامین از کشف و ضبط ۴۴ سکه و ده ها شی ء تاریخی فلزی، سنگی، آجری، سفالی، کاغذی و غیره از یک منزل در ورامین خبر داد.

کشف۴۴ سکه عتیقه با ارزش در ورامین
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ محمدرضا تاجیک رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ورامین صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی تماس نیروی انتظامی مبنی بر کشف تعدادی اشیاء تاریخی در شهر ورامین، این موضوع از طریق یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان ورامین در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: در این خصوص صورت جلسه‌ای تنظیم و اشیای مکشوفه مورد بازدید کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران قرار گرفت و تعدادی از این اشیاء، تاریخی تشخیص داده شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی ورامین تصریح کرد: این اشیاء شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه های خطی و غیرع می‌باشند که پس از صورت‌جلسه تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد‌.

تاجیک در پایان ضمن تقدیر از توجه، همراهی و پیگیری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان خاطرنشان کرد: با دستگیری متهم و تشکیل پرونده قضائی، هم‌اکنون این موضوع از طریق مرجع قضائی درحال رسیدگی است.

ت ت
کدخبر: 121258 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • ​قیمت گوشت قرمز امروز چهارشنبه 9 آذر 1401 نسبت به روز گذشته با اندکی تغییر همراه بوده است. قیمت ران پاک کرده گوساله…