مرگ دختر ۱۰ساله در مراسم جن ‌گیری

یک دختربچه ۱۰ساله در شهر قالمه در شرق الجزایر در پی شکنجه شدن در یک مراسم جن‌گیری جان خود را از دست داد.

مرگ دختر ۱۰ساله در مراسم جن ‌گیری
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ یک دختربچه ۱۰ ساله در شهر قالمه در شرق الجزایر در پی شکنجه شدن در یک مراسم جن گیری جان خود را از دست داد.

به گفته رسانه های محلی دادستانی شهر قالمه در ۵۰۰ کیلومتری شرق الجزیره (پایتخت) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این دختر روز چهارشنبه در خانه پدر و مادرش قربانی شده است. در زمان پذیرش این کودک نگون بخت در بیمارستان، آثار ضربه و سوختگی روی جسد وی مشهود بوده است. فرد ۲۸ ساله ای که اقدام به برگزاری مراسم جنگیری کرده بازداشت شده است.

با آنکه جن گیری عموما یک مفهوم و «آیین» با ریشه های کاتولیک به شمار می رود اما گروهی از مسلمانان هم با استناد به آیات قرآن، مراسمی با نام «رقیه» و برای دفع بلا و زخم چشم و بیماری دارند. به گزارش خبرگزاری فرانسه جن گیرها در الجزایر برای شفای بیماران، راندن شیاطین یا کمک به زنان نابارور برای حاملگی، از سوی بسیاری از مردم به کار گرفته می شوند.

انتشار این خبر خشم شمار گسترده ای از کاربران شبکه های اجتماعی در الجزایر را برانگیخته است. رسانه های محلی از جمله یک ایستگاه رادیویی خواستار پایان انفعال دولت در برابر این دست «جنایات» شده اند.

با وجود توجیهات دینی برخی علما برای مشروعیت دادن به این «آیین»، بسیاری در کشورهای «مسلمان» شمال آفریفا با این تشریفات مخالفند.

ت ت
کدخبر: 120930 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • روزنامه «فایننشنال تایمز» مدعی شد که روسیه یک «ناوگان سایه» از نفتکش ها برای دور زدن تحریم های غرب دارد.