با اسلحه لاکچری که هدیه گرفته بودم به دزدی می‌رفتم!

هدیه لاکچری به پسر جوان، از او یک سارق سریالی ساخت. او درنهایت با شلیک گلوله باعث قتل همدستش شد و پای میز محاکمه رفت.

با اسلحه لاکچری که هدیه گرفته بودم به دزدی می‌رفتم!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مردی آبان سال ۹۷ به پلیس خبر داد پسرش توسط دوستش به قتل رسیده است. او به مأموران گفت: وقتی پسرم در بیمارستان بود، با من تماس گرفتند. وقتی رفتم، متوجه شدم پسرم جانش را از دست داده است. پسرم با شلیک گلوله از سوی یک مرد جوان به نام پدرام که از دوستان پسرم، بیژن، بود کشته شده است و من شکایت دارم.

مأموران پلیس، پدرام را بازداشت کردند. او ادعا کرد قصدی برای کشتن دوستش، بیژن نداشت و فقط می خواست اسلحه را به دوستش نشان دهد، اما نمی دانست سلاح مسلح است. وقتی پدرام در برابر این سؤال قرار گرفت که چرا سلاح داشته و اصلا آن را از کجا آورده است، مجبور شد راز سرقت های سریالی را فاش کند.

او در اعترافاتش گفت: من و دوستم با هم سرقت می کردیم. آن روز قرار بود همراه بیژن به سرقت برویم. بیژن پرسید سلاح همراهت هست؟ من هم برای اینکه حرفم را باور کند، سلاح را که روی کمرم بود بیرون کشیدم تا نشانش بدهم، اما، چون اسلحه مسلح بود، شلیک کرد و تیر به سینه بیژن برخورد کرد. من بلافاصله او را به بیمارستان رساندم. ما هیچ دشمنی ای با هم نداشتیم و دلیلی نبود که بخواهم او را بکشم. ما داشتیم با هم به سرقت می رفتیم که این اتفاق افتاد.

متهم درباره اینکه آن سلاح را که خیلی خاص بود از کجا آورده است، گفت: اسلحه را یکی از دوستان مشترک من و یکی از همدستانم به نام بهمن به ما هدیه داده بود و ما با آن به سرقت می رفتیم. دوستمان فردی ثروتمند بود که یک روز وقتی در خانه اش بودیم، این سلاح را در یک جعبه لاکچری به ما هدیه داد.

مأموران که متوجه شده بودند فقط با یک قتل اتفاقی روبه رو نیستند و متهم سارق سریالی است که در یک باند سرقت فعالیت می کند، تحقیقات خود را گسترده تر و بهمن را هم دستگیر کردند. مأموران متوجه شدند بهمن و پدرام دو جوانی هستند که چندین فقره سابقه دارند و بار ها محکوم شده اند.

همچنین مشخص شد این افراد در دور جدید سرقت هایشان از یک زن و یک مرد با اسلحه دزدی کرده اند. بهمن در اعترافاتش درباره اسلحه گفت: من و پدرام دوستی به نام فرید داریم که جوانی بسیار ثروتمند است و در یک خانه ویلایی در جردن زندگی می کند و اعضای خانواده اش خارج از کشور هستند.

یک شب که برای دورهمی به خانه اش رفته بودیم، او یک جعبه بسیار شیک و خاص را به ما نشان داد که یک اسلحه در آن بود. این اسلحه همانی است که بیژن با آن کشته شده. وقتی او این سلاح را به ما هدیه داد، برای سرقت ها از آن استفاده کردیم. شیوه ما برای سرقت ها این بود که افراد را تحت عنوان مسافرکش سوار ماشین کرده و بعد با تهدید اسلحه آن ها را وادار می کردیم هرچه دارند به ما بدهند.

ما در دور جدید سرقت ها از یک زن و یک مرد به همین شیوه سرقت کردیم و پول و اشیای قیمتی ای را که داشتند از آن ها گرفتیم. این بار مأموران به سراغ فرید، دوست بهمن و پدرام، رفتند. فرید دادن هدیه به دوستانش را رد کرد و گفت: مدت ها قبل مادربزرگم از آمریکا برایم سلاحی آورده بود که خیلی خاص بود.

آن را در یک جعبه هدیه به من داده بود. من سلاح و جعبه را به بهمن و پدرام نشان دادم، بعد از آن متوجه شدم پدرام و بهمن جعبه و دو سنگ عتیقه را سرقت کرده اند.

من مهندس هستم و نیازی ندارم که سرقت کنم، ضمن اینکه فرد ثروتمندی هستم. این دو متهم با سرقت اموالم به من هم لطمه زدند. بعد از اینکه متوجه سرقت شدم، با آن ها تماس گرفتم و گفتم اموالم را برگردانند و گفتم اگر این کار را نکنند، به پلیس گزارش می دهم. آن ها هم جعبه و سنگ ها را برگرداندند، اما اسلحه را بازنگرداندند.

من نمی دانستم با این سلاح سرقت می کنند. با پایان تحقیقات از فرید، پلیس متوجه شد بهمن و پدرام پنج فقره سرقت مسلحانه سریالی انجام داده اند. در ادامه، مال باختگان هم شناسایی شدند. با تکمیل تحقیقات و تشخیص کارشناسان اسلحه درخصوص نحوه شلیک؛ پدرام به قتل شبه عمد متهم شد. او و پدرام همچنین به پنج فقره سرقت مسلحانه سریالی متهم شدند. پرونده با صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهمان به زودی پای میز محاکمه می روند.

ت ت
کدخبر: 120925 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها