چگونه اتق خواب خود را زیبا کنیم؟

روتختی در نقش پوششی که تخت را در برمی‌گیرد، اهمیت زیادی در جهت زیبایی چیدمان اتاق دارد.

چگونه اتق خواب خود را زیبا کنیم؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تختخواب به عنوان مهم‌ترین وسیله اتاق خواب شناخته می‌شود. یک روتختی مناسب بهتر است با دیگر عناصر دکوراسیون اتاق شما هماهنگی داشته باشد. با ما همراه شوید تا انواع روتختی را بشناسید و برای انتخاب هماهنگ‌ترین گزینه با سلیقه و سبک دکوراسیون اتاق خود تصمیم بگیرید.

روتختی رنگارنگ

اگر روتختی‌های تک رنگ را دوست ندارید و از طرف دیگر نمی‌خواهید از یک طرح شلوغ با رنگ‌های متعدد استفاده کنید، انتخاب شما بهتر است یک گزینه خنثی با رنگ‌های ملایم باشد. رنگ‌های خنثی در چیدمان فضا از بهترین گزینه‌ها هستند، زیرا بسیاری از رنگ‌های دیگر در کنار این رنگ‌ها هارمونی مناسبی دارند. با انتخاب یک روتختی دارای تم خنثی، می‌توانید با آسودگی بیش‌تری به انتخاب دیگر وسایل اتاق خود بپردازید و خیال خود را از بابت هماهنگی آن‌ها راحت کنید.

روتختی مخمل

مخمل یک پارچه فوق‌العاده لطیف و زیبا است که می‌تواند ظاهر اتاق شما را از این رو به آن رو کند. روتختی مخملی را می‌توان برای دکوراسیون لوکس، کلاسیک، سلطنتی، ویکتوریایی و نمونه‌های مشابه به‌کار برد. بافت زیبا و منحصربه‌فرد مخمل مانند یک نقش و نگار نیز عمل می‌کند و به تخت شما زیبایی و شکوه می‌دهد.

روتختی‌های چند رنگ و دارای پترن‌های مختلف

این روتختی‌ها برای کسانی که دکوراسیون خسته کننده‌ای دارند و می‌خواهند با یک انتخاب صحیح آن را از یکنواختی و بی‌روحی بیرون آورند، خیلی مناسب هستند. اگر فضای اتاق شما بی‌رنگ و بی‌روح است و می‌خواهید به آن کمی جذابیت اضافه کنید، این روتختی‌ها انتخاب معقولانه‌ای هستند. در صورتی که دکوراسیون شلوغ و آشفته‌ای دارید، چنین طرح و رنگی به شما پیشنهاد نمی‌شود. برای اینکه خانه خود را زیباتر کنید.

روتختی با طرح سنتی

در صورتی که اهل استفاده از نقش و نگارهای سنتی هستید و می‌خواهید یک تم سنتی به اتاق خود بدهید، خوب است به سراغ روتختی‌هایی بروید که الگوهای سنتی در طراحی آن‌ها به‌کار رفته است. روتختی‌های سنتی به فضای اتاق شما گرما و صمیمیت می‌دهند. این روتختی‌ها بیش‌تر با سبک بوهمین نیز همخوانی دارند و به خاطر نقوش زیاد و شلوغی که در بر می‌گیرند با عناصر این سبک و رنگ‌های شاد و گرم، هماهنگی بیش‌تری دارند.

روتختی ساده

اگر زیاد اهل به‌کار بردن طرح‌های مختلف نیستید یا سبک مینیمالیسم را ترجیح می‌دهید، روتختی ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مزیت انواع روتختی‌های ساده در این است که تقریبا با هر سبکی از دکوراسیون که در اتاق شما به کار رفته باشد، هماهنگ می‌شوند. روتختی‌های ساده به شما این امکان را می‌دهند که کوسن‌ها، فرش و سایر وسایل اتاق خود را طرح‌دار انتخاب کنید.

ت ت
کدخبر: 120890 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها