داوطلبان کنکور برای دروس چندبار فرصت ترمیم نمره دارند؟

شیوه نامه ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ تا یک ماه آینده از سوی آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

داوطلبان کنکور برای دروس چندبار فرصت ترمیم نمره دارند؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ثبت‌نام مرحله نخست کنکور 1402 از روز (یکشنبه 8 آبان 1401) آغاز شد و داوطلبان تا امروز چهارشنبه 18 آبان برای ثبت نام فرصت دارند.

کنکور 1402 با تغییراتی همراه است از جمله: آزمون سراسری فقط برای دروس اختصاصی و دو بار در سال خواهد بود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر تا 2 سال اعتبار دارد. پذیرش  دانشجو برای ورود به دانشگاه‌ها یک بار در سال خواهد بود.

دروس عمومی از کنکور حذف و به امتحانات نهایی منتقل شده است همچنین سوابق تحصیلی سهم 40درصدی  قطعی و کنکور سهم 60 درصدی دارد.

نوبت نخست کنکور 1402 در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 دی 1401 برگزار خواهد شد.

به تازگی سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای از داوطلبان کنکور 1402 خواسته است، همه داوطلبان (اعم از دانش‌آموزان و فارغ­‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در تمام نظام‌های آموزش و پرورش) نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

در صورتی که داوطلبی در امتحاناتی که وزارت آموزش و پرورش برای ایجاد سوابق پیش‌بینی می‌کند شرکت نکرده و اقدام به ایجاد سوابق تحصیلی در دروس عمومی و اختصاصی نکند، نمره آن دروس برایش صفر (0) لحاظ خواهد شد.

در آزمون سراسری سال 1402 و بعد از آن برای داوطلبانی که سابقه تحصیلی ناقص دارند و یا کلاً سابقه تحصیلی ندارند، سهم نمره کل سابقه تحصیلی به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب در گروه درخواستی اعمال می‌شود و نمره آزمون اختصاصی جایگزین آن نخواهد شد. ضمناً دانش‌آموزان پایه دوازدهم متقاضی ورود به آموزش عالی، می‌توانند در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت اول) در دی ماه نیز شرکت کنند.

طبق پیگیری خبرنگار بخش اجتماعی تسنیم از وزارت آموزش و پرورش، مصوبه مرتبط با ایجاد سوابق تحصیلی نهایی شده است و شیوه نامه آن تا یک ماه آینده منتشر خواهد شد، در این شیوه نامه تمام ساز و کارهای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات مشخص خواهد شد.

هر فرد یکبار سابقه تحصیلی را را ایجاد کرده و فارغ التحصیل می‌شود و برای هر درس هم یکبار فرصت ترمیم نمره دارد؛ هزینه ترمیم نمرات در شیوه نامه ارسالی نیز مشخص خواهد شد.

ت ت
کدخبر: 120486 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها