تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱

ثبت‌نام در آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱ تمدید شد و داوطلبان می‌توانند تا پایان امروز دوشنبه ۱۶ آبان نسبت به ‌ثبت‌نام اقدام کنند.

تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ با توجه به میزان استقبال متقاضیان شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401، زمان ‌ثبت‌نام در این آزمون یک روز دیگر تمدید شد و داوطلبان می‌توانند تا پایان امروز دوشنبه 16 آبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ‌ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین کسانی که تا امروز مراحل ‌ثبت‌نام خود را طی کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت ویرایش احتمالی مورد نیاز اطلاعات خود را انجام دهند.

گفتنی است؛ پیش از این ایثاگران امکان استفاده قانونی از معافیت شرط سنی را در زمان ‌ثبت‌نام نداشتند که روز گذشته خبری را در این زمینه منتشر و مواد قانونی این معافیت را یادآور شد. حالا ایثارگران مشمول بند (چ) ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم می‌توانند با معافیت از شرط سنی در این آزمون ‌ثبت‌نام کنند.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، دفتریاران دفتر اسناد رسمی متقاضی سردفتری از شرط حداکثری سن (50 سال) معاف هستند.

آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و بدون تعیین ظرفیت در روز جمعه 25 آذرماه برگزار می‌شود.

طبق ماده (3) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است برای داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (%70) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (1%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند، پروانه سردفتری صادر کند.

منبع: تسنیم

ت ت
کدخبر: 119922 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها