کره جنوبی در مدار مرگ؛ این بار حادثه قطار

در حادثه خروج قطار از ریل در مرکز سئول،‌ پایتخت کره‌جنوبی دست کم 30 نفر مجروح شدند.

کره جنوبی در مدار مرگ؛ این بار حادثه قطار
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این حادثه شامگاه یکشنبه روی داده و در این قطار 275 مسافر حضور داشتند.

بررسی درباره دلیل وقوع این حادثه در حال انجام بوده و اطلاعات بیشتری در این باره ارائه نشده است.

این حادثه در حالی روی می‌دهد که تنها چند روز از حادثه مرگبار در جریان جشن هالووین در پایتخت کره جنوبی می‌گذرد.  شمار تلفات این حادثه مرگبار که شنبه شب در یکی از خیابان‌های سئول برای شرکت کنندگان در مراسم هالووین اتفاق افتاد، به حداقل ۱۵۶ کشته رسیده است.

به گفته رسانه‌ها، ناتوانی پلیس و دیگر نهادهای دولتی کره جنوبی در شرایطی انجام شده که آنها می‌دانستند جمعیتی زیادی قرار است شنبه شب در سئول گردهم بیایند.

وزیر کشور کره جنوبی در جمع قانونگذاران پارلمان گفت: «من عمیقا از مردم عذرخواهی می‌کنم که با وجود مسئولیت بی نهایت دولت در قبال امنیت مردم، حادثه اخیر رخ داد».

لی سانگ-مین در این نشست ضمن تعظیم کردن در برابر نمایندگان پارلمان کره جنوبی به نشانه عذرخواهی، به آنها و مردم این کشور قول داد که او و دولت نهایت تلاش خودشان را برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه انجام خواهند داد.

وزیر کشور کره جنوبی پیشتر در اظهاراتی که جنجالی شده بود، اعلام کرده بود حتی اگر نیروهای پلیس و آتش نشانی پیش از وقوع حادثه در محل حضور داشتند هم امکان جلوگیری کردن از آن وجود نداشت.

وی در نشست پارلمان کره جنوبی، ضمن پس گرفتن این اظهاراتش عمیقا ابراز تاسف کرد و گفت: «به دقت به ذهن خانواده‌های داغدار که اعضای عزیز خانواده را از دست دادند توجه نکردم».

بنا بر گزارش یونهاپ و دیگر رسانه‌های این کشور، حادثه اخیر در سئول مرگبارترین حادثه هشت سال اخیر در کره جنوبی بوده است.

«یون هی-کئوم» رئیس پلیس کره جنوبی ضمن اذعان به نواقص موجود برای ممانعت از حادثه مرگبار در سئول اعلام کرد که ۳۰ نفر از مجروحان، حالشان وخیم است.

به گفته مقام‌های کره جنوبی، در مجموع ۲۶ نفر از اتباع ایران، روسیه، چین، ازبکستان و برخی دیگر از کشورها در حادثه مرگبار روز شنبه کشته شدند.

 

 

ت ت
کدخبر: 119799 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها