سرقت از گدایی فوق ثروتمند جانش را گرفت

جسد پیرمرد ثروتمند که با تکدی‌گری روزگارش را می‌گذراند در زیر‌زمین خانه ویلایی‌اش در حالی کشف شده که ۱۰روز از قتلش می‌گذشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ظهر روز دوشنبه سی ام فروردین ماه سال گذشته مردی با 110تماس گرفت و وقتی اپراتور پاسخ داد گفت از خانه همسایه شان بوی تعفنی به مشام می رسد. وی گفت: بوی بد و تعفن از خانه پیرمردی است که در همسایگی ما در یک خانه ویلایی به تنهایی زندگی می کند. چند روزی می شود که از او خبری نیست و احتمال می دهیم بلایی بر سرش آمده باشد.

بعد از این تماس، ماجرا به مأموران کلانتری اعلام شد و مأموران پلیس به همراه آتش نشانان راهی محل زندگی پیرمرد تنها که خانه ویلایی قدیمی در مرکز تهران بود شدند. با دستور قاضی، قفل در خانه ویلایی شکسته شد و مأموران قدم در خانه وی گذاشتند.

با انجام جست و جو جسد بوگرفته مرد 70ساله در زیرزمین خانه اش درحالی که دست و پایش با نخ پلاستیکی بسته و دور گردنش هم نخ پلاستیکی پیچیده شده بود، کشف شد. به نظر می رسید که پیرمرد به دلیل خفگی به قتل رسیده است. ماجرای این جنایت به قاضی حبیب الله صادقی بازپرس وی‍ژه قتل اعلام شد. طولی نکشید که وی به همراه تیم تشخیص هویت در صحنه جرم حضور یافتند.

با انجام بررسی ها مشخص شد که حدود 10روز از مرگ پیرمرد می گذرد. از وضعیت جسد، معلوم بود که وی به قتل رسیده است. اما قفل در خانه وی سالم بود و حکایت از این داشت که جنایت از سوی یک آشنا صورت گرفته است.

تیم جنایی در ادامه به تحقیقات بیشتر دست زدند تا ردی از عامل یا عاملان جنایت به دست آورند. آنها در داخل خانه مقتول با به هم ریختگی وسایل روبه رو شدند. این موضوع نشان می داد که عامل یا عاملان جنایت با انگیزه سرقت دست به قتل وی زده اند چرا که شواهد نشان می داد برخی از اموال وی دزدیده شده اند.

آنطور که مشخص بود پیرمرد وضع مالی خوبی داشت. تحقیقات نشان می داد که او هر روز صبح برای گدایی از خانه اش خارج می شد و شب با دست پر به خانه برمی گشت. این موضوع را همسایه ها نیز تأیید کردند و گفتند که پیرمرد تنها، با تکدی گری امرار معاش می کرد. یکی از همسایه ها به پلیس گفت: حدود 20سالی می شود که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می کند. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت و ما احتمال می دادیم او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می کند.

او ادامه داد: گرچه وضع مالی مرد تنها خوب بود و شواهد نشان می داد که ثروت زیادی داشته و مشکل مالی نداشته است اما با وجود این او گدایی می کرد. هر روز از خانه بیرون می رفت و در خیابان های اطراف (شرق تهران) مشغول به کار بود و شب دوباره به خانه باز می گشت. چند روزی می شد که از او خبری نداشتیم و احتمال دادیم که به دیدن خواهرش در شهرستان رفته باشد اما وقتی متوجه بوی تعفن از خانه وی شدیم احتمال دادیم که بلایی بر سرش آمده است. حتی به مقابل خانه اش رفتیم. اما هرچه زنگ زدیم کسی باز نکرد.

کارآگاهان در ادامه جست و جوهای خود یک دفترچه بانکی در خانه مقتول کشف کردند که نشان می داد سال ها قبل مبلغ 220میلیون تومان به یکی از حساب های بانکی اش واریز کرده ودیگر پولی از آن حساب برداشت نکرده است. علاوه بر این با توجه به شواهد موجود و کشف فیش های واریزی بانکی مشخص شد که مقتول مبالغ زیادی در حساب های دیگرش جا به جا کرده است. اما در ادامه تحقیقات هیچ پولی از خانه وی کشف نشد.

از این رو این فرضیه مطرح شده که عامل یا عاملان جنایت از اینکه او پول زیادی در خانه نگهداری می کند اطلاع داشته و با انگیزه سرقت دست به قتل وی زده اند. جسد برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده و گروهی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات وی‍ژه ای برای کشف اسرار این جنایت آغاز کرده اند.

ت ت
کدخبر: 111144 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها