ساعت طرح ترافیک از اول مهرماه اعلام شد

فرمانده انتظامی پایتخت از اجرای طرح ترافیک از اول مهرماه از ساعت ۶:۳۰ دقیقه بامداد تا ساعت ۱۸ عصر خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به اول مهر و بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: یکی از عملیات های سنگین و پرمشغله پلیس، موضوع ایام اول مهرماه است.

او با بیان این مطلب که پلیس از مدت‌ها قبل تدارک ویژه‌ای در این خصوص دیده است گفت: در پلیس راهور نیز برنامه ریزی و پیش‌بینی‌های لازم با برگزاری جلسات متعدد انجام شده تا این ایام به صورت باشکوه انجام شود. فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: برآورد پلیس از ترافیک امسال با توجه به تعطیلی دو ساله مدارس، حجم ترافیک بالاست؛ برآورد می‌شود بالغ بر ۳۰ درصد افزایش ترافیک در صبح و عصر داشته باشیم.

 سردار رحیمی به تلاش مضاعف ۵ هزار نفر از همکاران پلیس راهور که به صورت آماده باش در بحث ترافیک و کنترل تردد در ایام مهرماه فعال خواهند بود اشاره کرد و گفت: جمع کثیری از ماموران پلیس کلانتری و یگان های امداد نیز که حدود ۵ هزار نفر هستند در ماموریت بسیار مهم مهرماه برای تسهیل در عبور و مرور و تردد دانش آموزان، خانواده ها و مربیان فعال خواهند بود.

 فرمانده انتظامی پایتخت با بیان این مطلب که اولویت ماموریتی پلیس تهران در مهرماه بحث مدارس است اعلام کرد: مهمترین مساله ترافیک مهر ماه و نظم و انضباط و امنیت دانش آموزان و خانواده ها است.

او افزود: البته در طول سال نیز بحث مراقبت و حفاظت ،امنیت مدارس و دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و هم دبیرستان ها در دستور کار قرار دارد.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد: بحث نظم و انضباط، امنیت و پاکسازی اطراف محیط مدارس همه و همه در دستور کار پلیس بوده و کلانتری‌ها و پلیس‌ راهور مناطق مدارس حوزه استحفاظی خود را شناسایی کرده‌ و پوشش می دهند.

سردار رحیمی به موضوع سرویس مدارس اشاره و بیان داشت: این موضوع از مدت‌ها قبل ساماندهی شده؛ اما با توجه به اینکه سرویس مدارس نیز دوسال دچار رکود بود بحث آموزش رانندگان سرویس مدارس توسط پلیس راهور آغاز شده و بخشی دیگر نیز در مهر و آبان آموزش می بینند تا اصول جابجایی و همچنین قوانین حمل و نقل را فرابگیرند.

 رییس پلیس تهران بزرگ افزود : بحث استاندارد و ایمنی خودروهای سرویس مدارس نیز به طور ویژه در دستور کار پلیس است.

 فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک اعلام کرد: ساعت اجرای طرح ترافیک از اول مهرماه از ساعت ۶:۳۰ دقیقه بامداد تا ساعت ۱۸ عصر خواهد بود.

ت ت
کدخبر: 110930 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها