ممنوعیت جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و استفاده خانواده ها از سرویس، جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو و یا به صورت ایستاده در سرویس مدرسه ممنوع است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ حجت مشتاق، رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس پیش بینی می شود حجم ترافیک در شهرها افزایش پیدا کند بنابراین این افزایش میزان ترافیک در معابر شهری بر ساعات سفرهای درون شهری تاثیر گذاشته و باعث طولانی شدن زمان سفرها می‌شود.

او ادامه داد: بهترین راهکار برای سریع رسیدن به مقصد و کاهش ترافیک در این ایام، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

رئیس پلیس راهور استان ادامه داد: برخی از والدین از خودروهای خود برای رساندن فرزندان به مدرسه استفاده می‌کنند که تجمع این خودروها در ساعت شروع و خاتمه مدارس باعث ایجاد گلوگاه‌های ترافیکی و انسداد در معابر و وضعیت ترافیکی نابسامان می‌شود.

سرهنگ مشتاق تاکید کرد: لازم است، رانندگان خودروی خود را در محل‌های مناسب و بدون ایجاد مشکل تردد برای سایر رانندگان، متوقف کرده و فرزندان خود را به داخل مدرسه هدایت کنند.

او یادآوری کرد: لازم است والدین فرزندان خود را با علائم تابلوهای راهنمایی و رانندگی آشنا و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به آنها آموزش دهند و به صورت عملی هم با آنان تمرین کنند و حتما باد آور شوند دانش آموزان در مسیر رفت و برگشت به مدرسه از پیاده رو استفاده و از تردد در کنار خیابان پرهیز کنند.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه، ظرفیت سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو مشخص است گفت: جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو و یا بصورت ایستاده در سرویس مدرسه ممنوع است.

سرهنگ مشتاق تصریح کرد: از همه رانندگان عزیز تقاضا داریم در ایام بازگشایی مدارس، حقوق عابرین پیاده به خصوص دانش آموزان را بیشتر رعایت کنند.

ت ت
کدخبر: 110686 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها