این دایی سنگ دل خواهر زاده‌اش را کشت!

دایی با ضربه‌ای خواهرزاده اش را کشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دایی جوان در درگیری دسته جمعی خواهرزاده اش را کشته بود.

او برای دومین بار از خود در برابر اتهام قتل دفاع کرد و مدعی شد ضربه ای که به قربانی زده کشنده نبوده است.

اوایل پاییز سال ۹۷ وقوع درگیری دسته جمعی در ورامین به پلیس اعلام شد. در آن درگیری مرد ۳۷ ساله به نام امیر با ضربه های قمه از پا در آمد و قبل از انتقال به بیمارستان جان سپرد .پلیس به تحقیق پرداخت و دریافت امیر در درگیری دسته جمعی با دایی هایش کشته شده است. به این ترتیب چندین مظنون ردیابی و دستگیر شدند و روشن شد امیر با ضربه قمه دایی اش به نام رضا جان سپرده است.

اظهارات ضد و نقیض دایی در قتل خواهرزاده

رضا به درگیری خونین با خواهرزاده اش اعتراف کرد اما اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد. به این ترتیب برای وی و سایر شرکت کنندگان در درگیری کیفرخواست صادر و آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی که قیم فرزند خردسال وی هستند برای متهم حکم قصاص خواستند. مادر قربانی گفت :برادرم بی رحمانه و با ضربه های قمه پسرم را کشت و به همین خاطر حاضر به گذشت نیستم .

وقتی رضا روبه روی قضات ایستاد گفت: قبول دارم در دعوا شرکت کردم اما من قصد قتل خواهرزاده ام را نداشتم و نمی دانم ضربه ای که به خواهر زاده ام زدم موجب مرگش شده یا نه .

او در تشریح جزئیات ماجرا گفت : من به تازگی خانه ای خریده بودم که کولر نداشت. به خانه قبلی رفته بودم تا کولر گازی را باز کنم و به خانه جدید بیاورم. وقتی مقابل در رسیدم همسرم را هراسان مقابل در دیدم که می گفت خواهرزاده هایم به خانه من حمله ور شده اند و همسرم از ترسش خانه را ترک کرده بود.

من همان موقع داخل خانه رفتم و با خواهرزاده هایم و چند نفر از دوستانش روبه رو شدم .آنها همگی شمشیر و قمه داشتند که به سمتم حمله ور شدند.ما قبلا بر سر ارث و میراث با هم اختلاف داشتیم.

او ادامه داد: امیر با قمه به من حمله کرد و چند ضربه به من زد .همان موقع روی زمین نشستم و قمه را برداشتم و ضربه ای به سمت او زدم اما نمیدانم قمه به کجا برخورد کرد.

قاضی پرسید : در پلیس آگاهی اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرده ای. قبلا گفته بودی خواهر زاده ام را زدم اما قصد قتل نداشتم و بار دیگر مطرح کردی نمی دانم چه کسی او را کشته است. علت این تناقض گویی ها چیست؟ که متهم پاسخ داد: باور کنید حقیقت را می گویم. من قمه را از روی زمین برداشتم اما نمی دانم ضربه به کجا برخورد کرد. من قصد کشتن خواهرزاده ام را نداشتم. تعداد زیادی در این دعوا شرکت داشتند و ممکن است یکی از آنها خواهرزاده ام را کشته باشد .من آنروز مواد کشیده و قرص مصرف کرده بودم و حال خودم را نمی فهمیدم .

سپس سایر شرکت کنندگان در نزاع منجر به قتل که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند از خود دفاع کردند.

برادر متهم گفت: وقتی خواهرزاده هایم و دوستانشان به خانه برادرم حمله ور شدند ما دستمان خالی بود. آنها شمشیر و قمه در دست داشتند. من اتهام شرکت در نزاع را قبول دارم اما ضربه ای به مقتول نزدم.

برادر قربانی نیز گفت : من و برادرم قبلا با خواهرزاده هایم اختلاف داشتیم و پرونده ای در دادسرای ورامین داریم .ما مقابل خانه امیر رفته بودیم تا نامه ای را به او بدهیم . اما او و برادرش با قمه به ما حمله ور شدند .حتی یکی از دوستان او اسلحه در دست داشت که ما را تهدید به مرگ کرد. او قبلا هم یک زن باردار را تهدید به مرگ کرده و موجب سقط جنین وی شده بود.

پاک کردن فیلم ضرب و شتم خواهرزاده به دست دایی

این متهم ادامه داد: دوربین مدار بسته یک فروشگاه صحنه درگیری ما ضبط کرده که نشان می دهد خواهرزاده هایم قمه و چاقو در دست داشتند. اما آنها بعد از کشته شدن امیر به صاحب مغازه پول دادند تا فیلم های دوربین مداربسته را پاک کند .آنها می خواهند حقیقت را پنهان کنند تا برادرم اعدام شود.

با ادعای این مرد در دادگاه پرونده برای از سرگیری تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.

با تکمیل تحقیقات رضا بار دیگر در دادگاه از خود دفاع کرد.او اظهارات قبلی اش را تکرار کرد و گفت: باور کنید قصد کشتن خواهرزاده ام را نداشتم و ضربه ای که به او زدم کشنده نبود.

این متهم گفت: قبول دارم در آن دعوا از ترسم چاقو در دست گرفتم اما ضربه ای که به امیر برخورد کرد باعث مرگ او نشد.من در قتل او بی گناه هستم.

با پایان دفاعیات متهم قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

ت ت
کدخبر: 110661 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها