اعزام مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی در دوم مهر ماه سال ۱۴۰۱

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان از اعزام کلیه مشمولان (عادی، دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) از یکم مهر ماه به دوم مهر ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ مجید بهمنی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تعطیلی روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ تاریخ اعزام مشمولان به روز شنبه مورخه دوم مهر ماه سال ۱۴۰۱ تغییر پیدا کرد که می بایست ساعت ۰۷:۰۰ روز شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری-جاده دانشگاه آزاد- جنب راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.

او ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی اصلاحی ۲۲ آبان ۱۳۹۰ را تشریح کرد و بیان کرد: طبق این قانون برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا ۳ ماه باشد، ۳ ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از ۳ ماه باشد ۶ ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری، اضافه کرد: مشمولان در روز اعزام به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، ماسک، دستکش و جیره غذایی خشک بین راهی همراه داشته و اقدامات بهداشت فردی لازم از قبیل، کوتاه کرد موی سر، گرفتن ناخن‌ها و غیره را قبل از اعزام انجام دهند.

این مقام انتظامی ادامه داد: مشمولان به منظور رعایت نکات بهداشتی وسایل شخصی، بهداشتی، استحمام، قاشق و چنگال، لیوان، ناخن‌گیر، لباس زیر، کارت تلفن و غیره را به همراه داشته باشند.

او تصریح کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به اینکه اعزام به مرخصی سربازان در طول دوره به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا امکان‌پذیر نمی‌باشد بنابراین مشمولان باید اصل مدارک مورد نیاز مانند برگ اعزام، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص متاهلان، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده درجه یک شهدا و غیره را همراه خود داشته باشند.

معاون وظیفه عمومی پلیس چهارمحال و بختیاری در پایان از خانواده مشمولان خواست، به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از ازدحام جمعیت در روز اعزام، از حضور و استقرار برای بدرقه اکیداً خودداری نمایند.

ت ت
کدخبر: 110474 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها