اسکان بیش از چهار هزار زائر اربعین حسینی توسط هلال احمر

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات مربوط به اسکان برای بیش از چهار هزار زائر اربعین حسینی در مرزهای خروجی اربعین خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: درباره خدمات امداد و نجات ارایه شده به زائران اربعین حسینی اظهارکرد: از روز یکم تا سیزدهم شهریور ماه در مجموع چهار هزار و ٢٠٠ نفر به پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در مرزهای خروج اربعین و مسیر راهپیمایی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد چهار هزار و ٩۶ نفر  خدمات مربوط به اسکان را دریافت کرده‌اند.

او با بیان اینکه دو تن از مراجعه‌کنندگان نیز به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: دو نفر نیز خدمات درمانی را به شکل سرپایی دریافت کردند. همچنین طی این مدت برای صد نفر نیز تست قند و فشار خون انجام شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به فعالیت هزار و ۲۰۵ مرکز عملیاتی ثابت و موقت این جمعیت برای عملیات رویداد عظیم راهپیمایی اربعین حسینی گفت: از این تعداد هزار و ۱۴۹ مرکز در داخل کشور و ۵۶ مرکز نیز در خاک عراق فعالیت می‌کنند.

او با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات مطلوب به زائرین حسینی تصریح کرد: ۴ هزار و ۶۰۰ نفر نیروی عملیاتی امدادی در این ایام در روز وظیفه خدمت رسانی به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را بر عهده دارند.  ۵۷۴ پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر در جاده‌های کشور نیز برای خدمت به زائران در ایام اربعین حسینی آماده‌اند.

ولیپور به استقرار ۱۰ قرارگاه مرزی در مبادی ورودی و خروجی مرزهای رسمی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش شده است تا با اعزام و استقرار بیش از سه هزار نیروی تخصصی کادر درمان به کشور عراق نیازهای درمانی زائران اباعبدالحسین(ع) را مرتفع کنیم.

ت ت
کدخبر: 107805 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها