خرید و فروش باورنکردنی بقایای اجساد

تجارت بقایای اجساد مردگان در آمریکا، پس از بازداشت مردی در ایالت پنسیلوانیا به دلیل خرید و فروش اجزای اندام انسانی در فیسبوک، به موضوعی داغ و سوژه رسانه‌ها بدل شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ پلیس منطقه پنسبورو در ایالت پنسیلوانیا، اخیرا «جرمی پلی» ۴۰ ساله را پس از دریافت شکایت نامه‌ای مبنی بر اینکه به احتمال زیاد بخش‌هایی از اجزای بدن انسان را از طریق فیسبوک خریده، بازداشت کرده است.

خرید و فروش بقایای اجساد

گفته می‌شود او از طریق فیسبوک در خرید و فروش اجزایی نظیر مغز انسان، لگن خاصره، ۴ دست انسان، یک تکه پوست و فک کودکی که هنوز دندان به آن متصل بود، دست داشته است. چندین سطل چند لیتری حاوی اجزای مختلف اجساد مردگان در زیر زمین خانه جرمی پلی که متهم به خرید این اشیا از طریق فیسبوک بوده، پیدا شده است.

در آمریکا خرید یا فروش اندام انسانی جرم نیست. در نتیجه اتهامی متوجه پلی به خاطر تجارت بقایای اجساد مردگان نخواهد شد. با این حال او با جرم دریافت اشیای ربوده شده و جرم سوء استفاده از یک جنازه مواجه خواهد بود. پلی متهم است که این اجزا را از زنی که گفته می‌شود در دزدی اجزای اندام انسانی از سردخانه دانشگاه آرکانزاس دست داشته، خریداری کرده است.

امروزه خرید و فروش بقایای اجساد مردگان در شبکه‌های اجتماعی و به صورت آنلاین، تجارتی پر رونق است. بسیاری از کلسکیونرها در قالب جوامع آنلاین به خرید این اندام انسانی مشغول هستند. جمجمه و سایر استخوان‌های بدن از جمله بیشترین اجزایی هستند که کلکسیونرها در فضای مجازی به دنبال آن می‌گردند.

کلکسیونری با ۴ هزار دنبال کننده در اینستاگرام

دبی ریندلرز یک کلکسیونر بلژیکی که دارای حساب کاربری در اینستاگرام با ۴ هزار دنبال کننده است. او در این باره می‌گوید: برای مردم خارج از جامعه علاقه‌مند به کلکسیون اجزای بدن مردگان، شاید تا حدی ناراحت کننده باشد. اما مردمی که در کار تجارت اجزای بدن مردگان یا جمع‌آوری آن‌ها در یک کلکسیون هستند، مردمی واقعی و دوست داشتنی هستند.

جمع آوری اجزای بدن مردگان در تاریخ سابقه‌ای بسیار طولانی دارد. هزاران سال قبل تمدن‌هایی بوده‌اند که از بقایای اندام مردگان به عنوان سوغات استفاده می‌کردند یا جام‌هایی از کاسه‌های سر مردگان درست می‌کردند یا اجزای بدن مردگان را به صورت جام قهرمانی به برندگان در مسابقات اهدا می‌کردند. در جوامع مدرن چه چیزی محرک انسان در گردآوری اجزای بدن مردگان است؟

نظر روانشناسان درباره این اتفاق

آرون سورتیس روانشناس در این باره می‌گوید: در روانشناسی از دو جنبه می‌توان درباره گردآوری اجزای بدن سخن گفت. یکی اقدام به گردآوری و دیگری علاقه به استفاده از این اشیا ترسناک و وحشتناک به عنوان کلکسیون است. گردآوری را می‌توان در زمره شیوه‌ها و تکنیک‌ها برای بقا ارزیابی کرد. اما زمانی که فردی به طور ویژه علاقه‌مند به گردآوری اجزای بدن مردگان می‌شود دیگر پای ذهن می‌آید وسط و این ذهن است که دنیای اطراف خود را مدیریت می‌کند. این اتفاق به دلیل این رخ می‌دهد که فرد علاقه‌مند به گردآوری اجزای بدن مردگان به احتمال زیاد در دوره کودکی خود از والدین خویش محبت ندیده است.

ت ت
کدخبر: 106348 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها