راز معلق ماندن این مرد در آسمان لو رفت! +عکس

مرتاض ها ادعاهای عجیب و غریبی مانند تا 70 سال نخوردن آب و غذا و توانایی معلق ماندن بین زمین و آسمان را دارند، این ادعاها چقدر درست است؟

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ احتمالا شما هم تا به حال درباره مرتاضان و کارهای عجیب و غریبی که آن ها انجام می دهند شنیده و خوانده اید. کارهایی که به نظر ماوراء الطبیعه هستند و از قدرت انسانی خارج. البته اگر کمی درباره ریاضت مرتاضان و نحوه زندگی آن ها مطالعه داشته اید باید بدانید برخی از آن ها صرفا برای خودنمایی با یک سری ترفندها سعی می کنند کارهایی کنند که با مردم دیگر متفاوت است. خب حالا حتما فهمیده اید که موضوع گزارش امروز ما مرتاض ها هستند اما دلیل این که این موضوع را انتخاب کرده ایم این است که اعلام شد یکی از مرتاض های هندی که پیش از این ادعا کرده بود 76 سال آب و غذا نخورده در 90 سالگی از دنیا رفته و بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. امروز ضمن معرفی چند مرتاض معروف از برخی ترفندهای آن ها برای جذب مردم پرده برداری می کنیم.

مرتاض ها که به یوگی ها هم شناخته می شوند یکی از جاذبه های دیدنی هند و نپال به حساب می آیند و خیلی ها از کشورهای مختلف برای دیدن کارهای عجیب و غریب آن ها به این کشورها سفر می کنند. البته همین جا بگوییم که مرتاض به کسی می گویند که با کارهایی همانند تحمل گرسنگی و تشنگی، خوابیدن روی تخت پوشیده از میخ و موارد مشابه، می خواهد به خودشناسی برسد. این افراد به گفته خود ساده زیستی را انتخاب کرده اند اما در واقع بسیار سخت و ناراحت زندگی می کنند. این افراد که مرتاض، یوگی و در مذهب هندو «سادهو» نامیده می‌شوند خود را از تمامی لذت‌های دنیا محروم می‌کنند تا بتوانند  با استفاده از امواج مغزیِ متمرکز که در اثر تمرین‌ های سخت و مداوم به دست آورده‌ اند، در انرژی های مکانیکی و مغناطیسی، تغییر ایجاد کنند و مثلا یک شیء را از راه دور جا به جا کنند. به زبان دیگر باید گفت که انجام دادن یک سلسله اعمال خاص توسط مرتاض، نفس وی را از اسباب خارجی مأیوس می کند و باعث می شود تا بدون استمداد از اسباب طبیعی کاری انجام دهد.

در چند روز اخیر خبر فوت «براهلاد جانی» یکی از مرتضان معروف هندی در شبکه های اجتماعی منتشر شد در حالی که از زمان مرگ این مرتاض حدود 4 ماه می گذرد با این حال با هم با این مرتاض هندی که در 90 سالگی با مرگ طبیعی از دنیا رفته و یکی از معروف ترین مرتاض های هند بوده بیشتر آشنا می شویم. «براهلاد جانی» معروف به «ماتاجی» است که ادعا داشته 70 سال یک دانه برنج یا یک قطره آب نخورده است. گفته می شود پزشکان دو بار درباره این ادعا او را مورد آزمایش قرار داده اند. یک بار در سال 2003 که ده روز در یک اتاق شیشه ای بیمارستان تحت نظر بود و یک بار هم در سال 2010 که شش روز او را تحت آزمایش قرار دادند. گفته می شود هیچ وقت  نتیجه این تحقیقات در هیچ ژورنال پزشکی به چاپ نرسیده. عده‌ای از محققان اعلام کرده اند زنده ماندن برای چند روز امکان پذیر است اما برای چند سال ممکن نیست.

کدخبر: 100878 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین