ثبت نام در سامانه سماح، لازمه سفر زائران اربعین

رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین گفت: ثبت نام در سامانه سماح لازمه سفر زائران اربعین است و مردم عزیز باید این مسئله را مورد توجه جدی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی طاهرخانی، رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین صبح امروز در نشست ثبت نام در سامانه سماح، لازمه سفر زائران اربعینهماهنگی برنامه‌های مراسم پیاده روی اربعین حسینی که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد گفت: در سال‌های اخیر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) که به تعبیر بسیاری از بزرگان دین، می‌توان به عنوان «حج بزرگ شیعه» نام برد، منشا تحولات عظیمی بوده است.

او افزود: همه ساله با فرارسیدن اربعین حسینی (ع) ارادتمندان و محبان خاندان اهل بیت (ع) از سراسر جهان با حضور پر شور و میلیونی خود آیین باشکوه پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلا را به یکی از بی نظیرترین اجتماعات مردمی تبدیل می‌کنند و این کنگره عظیم به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی بشری معرفی می‌شود.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: حرکت عظیم مردم از ایران و سایر کشور‌های جهان برای حضور در راهپیمایی اربعین، جلوه‌ای از ویژگی‌های برجسته مکتب اهل بیت علیهم السلام است که در آن هم "ایمان، اعتقاد قلبی و باور‌های راستین" و عشق و محبت موج می‌زند.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: ثبت نام در سامانه سماح لازمه سفر زائران اربعین به خاک عراق می‌باشد و مردم عزیز باید این مسئله را مورد توجه جدی داشته باشند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین بیان کرد: تاکنون ۵۱ موکب از استان قزوین برای ارائه خدمات به زائر اربعین ثبت شده است که از این تعداد ۳۳ موکب متعلق به شهرستان قزوین است.

او افزود: از ۳۳ موکب ثبت نام شده ۱۱ موکب به علت عدم تکمیل پرونده هنوز مجوز دریافت نکردند و حدود ۲۱ موکب تأیید شده است که احتمال افزایش موکب‌ها نیز وجود دارد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: مواکب اربعینی استان در نجف، مسیر نجف به کربلا، کربلا، مصیب و مرز مستقر هستند که تاکنون به ما اعلام شده که موکب مرز عراق در بخش مرز خسروی است.

کدخبر: 100744 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین