با کندن موی این قسمت از بدن مرگ در کمین است

کندن موی این قسمت از بدن اصلا توصیه نمی‌شود، زیرا از ورود میکروب‌ها جلوگیری نمی‌شود و منجر به بروز عفونت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از بین بردن موهای ناخواسته بدن، از جمله موهای کلی یا پیرایشی، یکی از محبوب‌ترین روندهای نظافت در میان مردم امروزی است. روش‌های متعددی برای خلاص شدن از موهای مزاحم وجود دارد. برخی از نقاط بدن حساس‌تر هستند و ممکن است استفاده از برخی روش‌های حذف موهای زائد در این نقاط دردسر ساز شود. 

کندن موهای بینی و آسیب مغزی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

با این که موی بینی ممکن است ناخوشایند باشد، اما هرگز نباید موهای بینی خود را از ریشه بکنید یا موم و وکس بزنید، چرا که انجام این کار می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در مغز شود. برای درک بهتر موضوع باید بدانیم ما دو نوع مو در بینی داریم:

۱- مژک‌های میکروسکوپی که مخاط را فیلتر می‌کند و آن ‌را به پشت گلو، جایی که به معده ختم می‌شود، می‌فرستد.

۲- بعد هم ویبریسه‌ها، یعنی آن‌هایی که می‌خواهیم از بین ببریم. این‌ها از ورود ذرات بزرگ به پشت بینی جلوگیری می‌کند. اگر این مژک‌های بزرگ را بچینید، میکروب‌های اطراف فولیکول می‌تواند به داخل آن نفوذ کند و باعث عفونت شود. اگر میکروب‌ها به مغز برگردند، می‌توانند باعث التهاب شوند که گاهی اوقات منجر به آبسه‌های مغزی می‌شود.

بهترین روش اصلاح موی بینی

بنابراین، دفعه بعد فقط موی بینی را کوتاه کنید. یک راه آسان برای کوتاه کردن موی بینی وجود دارد: به سادگی از یک قیچی ابرو برای بریدن نوک موهایی که بیرون زده و زیر سوراخ‌های بینی شما قابل مشاهده است، استفاده کنید. اگر می‌خواهید بیش از چند تار مو را کوتاه کنید یا به موهای عمیق‌تر سوراخ بینی خود بپردازید، موبرهای برقی می‌توانند گزینه خوبی باشند. آن‌ها بی‌خطر هستند و حتی می‌توانند راحت‌تر از قیچی مانور دهند.

 

ت ت
کدخبر: 100485 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها