عروس سه و نیم میلیارد تومان پدر شوهرش را تلکه کرد

پسر یک تاجر ثروتمند وقتی همراه پدر و مادرش به خواستگاری دختر مورد علاقه‌اش می‌رفت تصور نمی‌کرد عروس یک سارق حرفه‌ای باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ چند روز قبل تاجری میانسال با پلیس تماس گرفت و از سرقت سه ونیم میلیارد تومانی از گاوصندوق خانه اش خبر داد و گفت: دیشب جشن تولد پسرم را در خانه مادربزرگش برگزار کردیم.

من آخر شب به خانه خودمان برگشتم اما همسر و پسرم در خانه مادربزرگش ماندند. صبح روز بعد من برای انجام کاری از خانه بیرون رفتم و حدود ظهر وقتی به خانه ام برگشتم متوجه باز بودن در گاوصندوق و سرقت پول و دلار و طلاهایمان به ارزش سه ونیم میلیارد تومان شدم.

با شکایت این مرد، تحقیقات پلیسی آغاز شد و تیمی از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی برای بررسی محل حادثه به خانه ویلایی در غرب پایتخت رفتند. نخستین تحقیقات نشان می داد سارق با کلید وارد خانه شده بنابراین فرضیه آشنا بودن وی قوت گرفت و کارآگاهان روی اطرافیان و بستگان شاکی متمرکز شدند که این بار پسر خانواده ناخواسته سرنخ شناسایی سارق را به پلیس داد.

امیر حسین به مأموران گفت: من به تازگی با دختری 26 ساله به نام رکسانا نامزد کرده ام. او دختری آرام و مهربان است و خودش نیز از خانواده ثروتمندی است. او به همراه مادرش در یک برج معروف در فرمانیه تهران زندگی می کند.

چند هفته قبل همراه پدر و مادرم به خواستگاری اش رفتیم. روز خواستگاری مادر، خاله و دایی اش میزبان ما بودند. بعد از اینکه نامزد کردیم او گاهی به خانه ما می آمد. شب جشن تولدم نیز آمده بود و حتی شب هم در خانه مادربزرگم که حوالی نواب است خوابید اما صبح روز بعد گفت کار مهمی دارد و باید به خانه برود بعد از من خواست او را برسانم و منتظرش بمانم تا برگردد.

من حدود 3 ساعت مقابل خانه شان منتظر ماندم تا اینکه برگشت و بعد هم با هم برای گردش رفتیم. اما از آن روز به بعد رفتار رکسانا با من تغییر کرده و مدام از من دوری می کند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر گفت: اظهارات پسر جوان و رفتار مشکوک رکسانا، شک کارآگاهان را نسبت به او برانگیخت، به همین خاطر مأموران بلافاصله راهی برج محل سکونت رکسانا شدند اما خیلی زود مشخص شد چنین خانواده ای آنجا زندگی نمی کنند بلکه این دختر فقط برای 48 ساعت یکی از واحدهای برج را کرایه کرده بود.

از سوی دیگر مشخص شد رکسانا هویت اصلی خود را مخفی کرده و در واقع او یک سارق سابقه دار است و افرادی که روز خواستگاری به عنوان خانواده اش معرفی کرده بود نیز از همدستانش بوده اند. همچنین کارآگاهان دریافتند وی به اتهام سرقت از خانه 15 زن در یکی از دادسراهای پایتخت پرونده دارد. با برملا شدن این موضوع رد دختر جوان شناسایی و متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

متهم دربازجویی ها ضمن اعتراف به سرقت از خانه مرد تاجر گفت: من با امیرحسین در فضای مجازی آشنا شدم و خیلی زود او را به خودم علاقه مند کردم وقتی پیشنهاد ازدواج داد قبول کردم و با این ترفند به خانه شان راه یافتم.

می دانستم پدرش تاجر ثروتمندی است، یک روز که خانه شان بودم دسته کلید های خانه و گاوصندوق را دزدیدم و بعد هم روز حادثه وقتی مطمئن شدم کسی در خانه نیست، امیرحسین را مقابل خانه مان بردم و گفتم منتظرم بمان تا برگردم بعد با عجله از در دیگر ساختمان خارج شدم و به خانه آنها رفتم وقتی سرقت تمام شد به خانه برگشتم و دوباره با امیرحسین بیرون رفتیم چون با این کار او به من شک نمی کرد.

این سارق حرفه ای درباره سرقت های دیگرش نیز گفت: من با شرکت در مراسم خیریه و میهمانی ها با زنان پولدار و نیکوکار آشنا شده و با جلب اعتماد آنها به خانه هایشان راه پیدا می کردم و در فرصتی مناسب اموال با ارزش خانه را سرقت می کردم.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات برای مشخص شدن دیگر جرایم احتمالی دختر جوان و کشف زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد

کدخبر: 100240 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین