خودکشی دختر نوجوان به‌دلیل انتشار تصاویر جعلی

پنج نفر در مصر به‌دلیل خودکشی یک دختر نوجوان به‌طور رسمی متهم شده‌اند چرا که این افراد برای انتشار تصاویر ویرایش شده [فتوشاپی] دختر در فضای اینترنت باج‌خواهی کرده‌اند. این دومین رسوایی اخیر در پرجمعیت‌ترین کشور عربی است.​

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ بسنت خالد، دانش‌آموز ۱۷ ساله دبیرستانی از روستایی در شمال مصر در ماه دسامبر گذشته با خوردن یک قرص سمی به همین دلیل خودکشی کرده بود.

هایدی نوجوان دومی است که در اوایل ماه فوریه به همان شیوه خود را در مناطق روستایی شمال این کشور کشت.

مقامات مصری در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داده‌اند که این دختر [هایدی] مورد باج‌گیری در ارتباط با انتشار تصاویر ویرایش شده قرار گرفته بود.

ماجرای اخیر از درگیری مادر مقتول و همسایه‌اش آغاز شد که پسرانش تهدید کردند در صورت عذرخواهی نکردن مادر مقتول‌، عکس‌های دخترش را منتشر خواهند کرد.

گرچه این عذرخواهی انجام شد اما عکس‌های هایدی در فضای اینترنت منتشر شد و این دختر نوجوان را به سمت خودکشی سوق داد.

در بیانیه دادستانی مصر آمده است که پنج نفر به اتهام تهدید هایدی، مقتول و خواهرش از طریق یک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی، انتشار تصاویر نامناسب منتسب به او و تعرض به حریم زندگی خصوصی وی در دادگاه محاکمه خواهند شد.

قبل از او، خودکشی بسنت، دختر نوجوان دیگری در مصر غوغا به‌پا کرده بود. این دختر قبل از خودکشی متنی خطاب به مادرش نوشته بود که رسانه‌های مصر آن را منتشر کردند. او در نامه خداحافظی به مادرش نوشته بود: «مادر امیدوارم باور کنید که من آن دختر نیستم. این‌ها تصاویر ویرایشی [فتوشاپی] هستند. من سزاوار چیزی که رخ داده است نیستم.»

ت ت
کدخبر: 100203 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • سیاست دولت استفاده از ابزارهای مهمی همچون گازسوز کردن خودروهاست و برنامه ای برای افرایش قیمت بنزین برای امسال را ندارد.