آمار عجیب از تعداد شهرهای دریگر سیل در ایران

رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۲۰ استان و ۱۱۱ شهرستان و ۳۱۰ روستای کشور درگیر سیلاب هستند. در فیروزکوه رانش کوه هم داشتیم. تا ۱.۵ متر گل و لای در خانه‌های مردم ایجاد شده بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: عملیات امدادرسانی در ۲۴ استان و ۶۶۱ منطقه ادامه دارد. پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آخرین وضعیت امدادرسانی در برابر سیل گفت: در ۲۴ استان و ۶۶۱ منطقه عملیات جست جو، نجات و امداد رسانی در حال انجام است و بیشترین عملیات جست جو و نجات در استان تهران و منطقه زرین دشت فیروزکوه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بارش‌های به وقوع پیوسته از شب گذشته تا امروز منجر به بسته شدن راه‌ها شد و بر همین اساس مصدومان توسط بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند همچنین نیروهای امدادی و اقلام زیستی نیز از طریق مسیر ریلی گرمسار به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه از لحاظ تجهیزات و اقلام زیستی مشکلی وجود ندارد گفت: با تمام توان در حال خدمت رسانی هستیم و حدود ۶۹۰ تیم امداد و نجات در کل کشور در حال خدمت رسانی هستند؛ همچنان در برخی از شهرها تعدادی مفقود وجود دارد و در حین جست جو نیز تعدادی از هموطنان به صورت زنده از زیر گل لای نجات پیدا کردند.

کولیوند با اشاره به وضعیت انبارها گفت: خوشبختانه انبارهای هلال احمر تکمیل شده‌اند و مردم نگران اقلام زیستی نباشند.

کدخبر: 100052 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین